Katarzyna Purzyńska - "Z jednym wyjątkiem"

 Nie jestem wielkim fanem tego gatunku, ale są pisarze na których książki czekam z utęsknieniem. Kolejna historia, w której tłem jest komisariat policji w Lipowie i okoliczni mieszkańcy. Wiedziałem że nie zawiodę się i tym razem. Historia jak zwykle perfekcyjnie opowiedziana z detalami. Katarzyna Purzyńska ma niesamowity dar do budzenia w czytelniku ciekawości. "Z jednym wyjątkiem" to historia zapadająca w pamięć. Wielki wpływ na to ma pomysł na powiązanie wątków śmierci kolejnych osób z figurami  i ruchami szachowymi. A rozpoczyna się od wydawać się może rutynowej wizyty celem stwierdzenia zgonu. Na szczęście dociekliwa lekarka podejrzewa morderstwo. Zaczyna się gra pomiędzy policją, lokalną społecznością i mordercą będącym cały czas krok naprzód.Opowieść jest przeplatana listami z pamiętnika mordercy, który pozostaje anonimowym dla czytelnika. 

  Pisarka potrafi łączyć wątki kryminalne, obyczajowe i społeczne, a wszystko jest podane w sposób którego by się nie powstydziły zachodnie gwiazdy kryminałów, którym Purzyńska nie ustępuje.    Tym razem znowu zaskakuje czytelnika swoja nieograniczoną wyobraźnią. W tym przypadku jest ważna chronologia, która jest zachowana i czytelnik nie musi zgadywać co, gdzie i kiedy. Takich książek nie pisze się od tak sobie. To kolejna historia o policjantach, która z pewnością wymagała wiele pracy na wielu płaszczyznach. Pisarka po raz kolejny zdała egzamin celująco. Nie sposób przejść obojętnie, nie wzbudzić w sobie emocji. Uwielbiam książki autorki i w moim osobistym rankingu to właśnie ona jest współczesną królową kryminałów. Polecam z całego serca, nie tylko fanom kryminałów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Hanna Lis - 'Mój świat na talerzu"

  Hanna Lis należy do tych kobiet, dla których słowa "nadwaga" oraz "starzenie się" wydają się nie istnieć. Zawsze p...