Magdalena Adaszewska. Iga Cembrzyńska - " Mój intymny świat"

 Każdy z nas lubi zaglądać za drzwi sławnych ludzi, polując na nieznane fakty z ich życia. Iga Cembrzyńska to kultowa powstać na polskiej scenie rozrywkowej. Piosenkarka, aktorka. Znana z wybitnych ról i szlagierów muzycznych, które śpiewano w całej Europie. Jaka jest prywatnie?

  Każdy wywiad powinien mieć jądro, scalające to to ważne i to co mniej ważne. Rozmówczyni doskonale to rozumie, zadając Pani Idze konkretne pytania, ale zachowując przy tym pełen profesjonalizm połączony z wiedzą dotyczącej twórczości gwiazdy.

 Iga Cembrzyńska odpowiada na pytania wyczerpująco, powracając do najwcześniejszych lat dzieciństwa, poprzez czasy młodzieńczych buntów, kariery po czasy obecne. W rozmowach daje się odczuć nostalgia za przeszłością, ale zauważyłem również wielki dystans do życia i mnóstwo humoru. 

 Ta książka to niezwykle mądra opowieść inteligentnej kobiety, która dzięki ciężkiej pracy doszła tak wysoko. 
Dla mnie Iga Cembrzyńska to powrót do czasów młodości. Uwielbiałem oglądać czarno - białe filmy z jej udziałem. Charakterystyczny głos i wielka charyzma to połączenie cech tej wielkiej artystki. Książkę czyta się niczym powieść. Niestety, szybko okazuje się że to już koniec. Pani Iga potrafi pięknie opowiadać o swoim życiu.
  
 Plusem opowieści są zdjęcia, będące dopełnieniem tej opowieści, którą przeczytałem w dwa wieczory. Dla mnie jedynym mankamentem jest okładka. Z pewnością nie zachęca do sięgnięcia po książkę, a szkoda...To naprawdę arcyciekawy wywiad. Rzadko się zdarza, aby osoba z którą prowadzi się wywiad, zdobyła się na tak głębokie i intymne wyznania. Dla mnie Pani Iga Cembrzyńska to niekwestionowana mistrzyni nie tylko śpiewu i gry. To przykład kobiety o niezwykle bogatym wnętrzu, mającej innym coś do przekazania. Na szczęście znalazł się ktoś (Magdalena Adaszewska) spotykając się z artystką i spisując jej historię. Polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Wojciech Chmielarz - "Żmijowisko"

Ta książka rzucała mi się w oczy w księgarniach, na forach internetowych czy też portalach społecznościowych. Większość opinii, które ...