niedziela, 24 kwietnia 2011

Czułość wilków - Stef Penny

   Mistrzowsko skonstruowana, niezwykle wciągająca i pełna napięcia powieść, która wykracza daleko poza konwencję klasycznego thrillera.
   Jest rok 1867. W zagubionej gdzieś pośród kanadyjskich lasów osadzie w tajemniczych okolicznościach znika siedemnastoletni Francis Ross. Jego matka tego samego dnia odkrywa zmasakrowane zwłoki przyjaciela Francisa, francuskiego trapera i byłego pracownika Kompanii Handlowej Zatoki Hudsona, Laurenta Jammeta. Okrucieństwo zbrodni wywołuje ogromne poruszenie wśród społeczności miasteczka. Prawdę chcą poznać mieszkańcy, dziennikarze oraz przedstawiciele Kompanii, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, by przeprowadzić śledztwo. Głównym podejrzanym wydaje się być jednak zaginiony nastolatek, Francis, ślady prowadzą zaś w głąb lasu i ciągną się daleko w tundrę. Jedynym sposobem, by poznać prawdę, jest wyprawa przez wyludnione tereny, które od wieków dają schronienie tylko zwierzynie, szaleńcom i uciekinierom. Osobom, które podejmą wyzwanie, przyjdzie się zmierzyć nie tylko z siłami natury, ale również z wychodzącymi na światło dzienne, skrzętnie przez lata ukrywanymi sekretami mieszkańców niewielkiego miasteczka. Okazuje się bowiem, że nie wszystkim przyświeca ten sam cel i niekoniecznie tych samych odpowiedzi szukają.
 
  Książkę otrzymałem jako prezent. Kiedy zobaczyłem okładkę i tytuł już wiedziałem że mi się spodoba. Trudno jest ocenić tę książkę pod kątem gatunku. Jest to powieść, thriller, są elementy grozy. Właściwie nie wiem jak ją opisać. Powieść jest napisana w szczegółach, niezmiernie dopieszczona detalami które etapują z każdej strony. Napięcie towarzyszy nam już od pierwszej strony, nie opuszcza do ostatniej. Nie brakuje tutaj tego co ja kocham - wywoływania emocji u czytelnika. Sama autorka jest z wykształcenia filozofem i teologiem a "Czułość wilków" to jest jej debiutancka powieść. Zakończę refleksją, a właściwie życzeniem aby każdy pisarz miał chociaż w części tak udany debiut. Książkę polecam gorąco wszystkim tym którzy kochają tajemnice, sensację, przygody ale nade wszystko kawałem dobrej literatury, chociaż mam warzenie że w Polsce jeszcze mało znanej.
Prześlij komentarz

Remigiusz Mróz - "Zaginięcie"

 Z książkami Remigiusza Mroza mam problem. Jedna jest w moich oczach wybitna, a kolejna słaba. Według mnie "Zaginięcie" jest cz...