środa, 4 maja 2011

Radykalne wybaczanie - Colin Tipping

   Niemal każdy nosi jakąś ukryta w sercu ranę, zadana kiedyś przez kogoś lub przez coś. Od czasu do czasu otwiera się ona na nowo i znów zaczyn a krwawic, a my nie możemy zaznać w życiu spokoju. Poczucie krzywdy nie tylko zakłóca nasze szczęście, ale tez stanowi przyczynę wielu poważnych chorób. A wystarczyłoby po prostu wybaczyć. Jednak nie w sposób tradycyjny, powierzchowny, lecz radykalnie, dogłębnie i w pełni zrozumienia. Nie jest to łatwe, a jednak możliwe. Autor tej książki uczy nas sztuki prawdziwego wybaczania, uczy dostrzegać doskonałość i logikę nawet w najbardziej zawikłanych i przerażających sytuacjach, bowiem to sam wszechświat stworzył je nam, byśmy czerpali z nich lekcje dla siebie. Książka Radykalne Wybaczanie zawiera kwestionariusz służący do przeprowadzenia samodzielnej analizy naszych życiowych niepokojów, aby odnaleźć zadrę raniąca nam dusze i doznać wyzwolenia. Nauczmy się wiec wybaczać, ponieważ dzięki temu dokonamy niespodziewanych cudów w swoim życiu. 
 (tekst z okładki)
  Ponad rok temu książkę poleciła mi moja serdeczna przyjaciółka z Australii. Jestem sceptycznie nastawiony do poradników, ale ostatecznie zakupiłem tę książkę. Do dzisiaj nie wiem dlaczego to zrobiłem. Może podświadomie wierzyłem że książka może coś zmienić? Gdy zacząłem czytać już wiedziałem że coś nie jest do końca tak jak bym chciał. Ale przebrnąłem i dowiedziałem się że energie wpływają na nasze emocje i inne teorie z którymi nie mogę się zgodzić. Cała książka to połączenie psychologi z ezoteryzmem, czego nie akceptuję. Wydaje mi się że sam autor napisał ją w dobrej intencji i wierzy w to co napisał. Ja niestety niekoniecznie. Najbardziej w książce denerwuje mnie sformułowanie "Przygotuj się na cud". Cud oczywiście nie nastąpił, ale to wtykanie tego zdania na każdej stronie działa jak mantra. Książkę można przeczytać, ale radzę do niej podjeść z dystansem, inaczje może ona przynieść nam więcej szkody niż pożytku. Jeżeli ktoś lubi czytać o czakrach, energiach i ćwiczeniach duchowych to się raczej nie zawiedzie. Zapomniałem o róży, która ma tam swoje ważne miejsce. Generalnie odradzam czytania pseudo poradników. Sam posiadając wiedzę psychologiczno - pedagogiczną stawiam na literaturę naukową bez tak zwanych "wynalazków".
Prześlij komentarz

Marta Grzebuła - "Dziedzictwo umarłych"

 Autorkę znam od lat i w dużej mierze jej twórczość. Na co dzień pracuje jako pielęgniarka. Niezwykle empatyczna, daje upust swoim emocjo...