Empik rozdaje książki

 Poniższy post pochodzi z tej strony. Z pewnością większość Was wie o akcji Empiku, ale może  jednak nie każdy, a warto się zaznajomić. Tekst z portalu ksiazka.net.pl  Jak dla mnie ta wiadomość to bomba. Z pewnością już jutro skorzystam z okazji, aby coś zakupić.

2 + 0 + 1 + 2 = 5 czyli pięć różnorodnych opowieści pięciorga wyśmienitych polskich autorów zebranych pod tytułem „2012” znalazło się w książce wydanej przez Empik z okazji Światowego Tygodnia Książki.
Od 16 kwietnia ta niezwykła publikacja będzie wręczana w salonach Empiku w całej Polsce każdej osobie, która dokona zakupów o wartości powyżej 40 zł. Na podobnych książka zasadach będzie również dostępna w formie ebooka na stronie empik.com. To - poza licznymi spotkaniami z autorami organizowanymi w salonach w największych miastach - główny element obchodów Światowego Tygodnia Książki. Ten festiwal książki, święto pisarzy i czytelników, ma pokazywać jak wspaniałą rozrywką jest czytanie i zachęcać Polaków do częstszego sięgania po lekturę – podkreśla Marek Minkiewicz, Prezes Empiku. I dodaje – Jestem przekonany, że ta kompilacja twórczości Dehnela, Kalicińskiej, Kosika, Miłoszewskiego i Pawlikowskiej – autorów reprezentujących różne style, zaspokoi głód czytelników, mających różne oczekiwania i gusty literackie.
Inspiracją każdej z pięciu opowieści składających się na książkę były cyfry: 2, 0, 1 i 2. Każdy z autorów mógł zinterpretować je wedle własnego uznania, a owoce tych igraszek wyobraźni są zaskakujące: od humoreski fantasy Jacka Dehnela, przez historię obyczajową Małgorzaty Kalicińskiej, science fiction Rafała Kosika i nietypowy kryminał Zygmunta Miłoszewskiego po przygodową opowieść drogi Beaty Pawlikowskiej.
Największym zaskoczeniem, szczególnie po mrocznym „Saturnie”, będzie zapewne dla czytelników humorystyczne opowiadanie Jacka Dehnela „Zdarcie tytanów”. Pomieszanie konwencji fantasy z baśniami i ludowymi podaniami oraz political fiction posłużyło autorowi do opowiedzenia o nieuchronnym końcu świata. Ale czy na pewno nieuchronnym?
Małgorzata Kalicińska sięgnęła po formę, którą zdobyła miłość tysięcy czytelników, czyli po historię obyczajową. Cztery cyfry oznaczają w „Przypadkach senatorowej K.” coś zupełnie innego niż datę i wyznaczają nie koniec, ale początek świata. Chociaż... nawet tego nie można być na 2012 procent pewnym.
Pachnące katastrofizmem opowiadanie science fiction Rafała Kosika „Staruch” dotyka tematu bardzo aktualnego i budzącego niepokój - przyszłości emerytur i emerytów w skali globalnej. 2012 stanie się początkiem i zarazem końcem pewnej rzeczywistości. I oby wizja Kosika pozostała wyłącznie literacką fikcją!
Potęga wuzetki” Zygmunta Miłoszewskiego zabiera czytelników w podróż do przeszłości. Niezbyt odległej, za to szalenie plastycznej i drobiazgowo odtworzonej. Tajemnicza intryga stała się dla autora pretekstem do spaceru przez dziesięciolecia - wędrówki pod znakiem pysznego ciastka. I pokazania niezauważalnych na co dzień zmian dobrze znanego świata, który przecież kończy się i zaczyna każdego dnia...
Złoty Dysk Azteków, czyli...” opowiadanie Beaty Pawlikowskiej najbardziej zbliżyło się do tematu końca świata przepowiedzianego rzekomo przez Majów. Choć wiemy już dziś, że magiczna data 21. 12. 2012 oznaczała dla Indian co najwyżej przejście do nowej ery, a nie apokalipsę, warto zapomnieć się na chwilę i wyruszyć na wyprawę w głąb amazońskiej dżungli w wyjątkowo doborowym towarzystwie: blond przewodniczki, Alberta Einsteina, Sherlocka Holmesa, Krzysztofa Kolumba i... jeszcze jednego sławnego osobnika.
Rozdawanie książki jako prezentu dla klientów Empiku stało się już tradycją i nawiązuje do obecnego w wielu krajach Europy zwyczaju obdarowywania bliskich literackimi prezentami z okazji obchodzonego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Podobnie jak w ubiegłym roku Empik zdecydował się na świętowanie nie dnia, lecz całego Tygodnia Książki.

Tylko podczas tego tygodnia i wyłącznie w salonach Empiku będzie można zostać posiadaczem zbioru opowiadań „2012”. Tradycyjnie, wyjątkowa książka nie będzie jedyną atrakcją literackiego święta. Z okazji Światowego Tygodnia Książki w największych salonach Empiku w Polsce odbędzie się wiele spotkań autorskich. Największe, z udziałem wszystkich twórców opowiadań zamieszczonych w antologii „2012”, odbędzie się 23 kwietnia w salonie Empik Junior w Warszawie.

12 komentarzy:

 1. A ja w piątek kupiłam trzy książki w Empiku...ha no cóz kupię jeszcze jedną , będę bynajmniej miała pretekst :) Bardzo lubię takie zbiory opowiadań, a te utrzymane są w moich klimatach. Super nowina - dziękuję za przekaz.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również do tej pory nie słyszałam o tej akcji, dlatego dzięki wielkie! Tomik zapowiada się typowo w moich klimatach!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tej akcji :)
  Dobrze wiedzieć, jutro wybieram się do Empiku. Tomik może być bardzo ciekawy, więc z wielką chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze wiedzieć, chociaż staram się nie kupować książek w Empiku, więc pewnie na promocję się nie skuszę :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za informację, od jakiegoś czasu planuję kupić sobie pewną książkę, a teraz jest ku te,u doskonała okazja.:)

  OdpowiedzUsuń
 6. nie słyszałam o tej akcji, dzięki za informację :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie bym kupiła, jednak dopiero wtedy, kiedy autorzy zamieszczeni w zbiorze będą interesujący ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Akurat dzisiaj odbieram zamówienie w empiku...ale o wartości 30zł;) Pech;)

  OdpowiedzUsuń
 9. ciekawa akcja
  szkoda, że w moim mieście nie ma Empika...

  OdpowiedzUsuń
 10. Interesująca propozycja, można bez bólu skorzystać :) Cały czas czekam na akcje 3 za 2 albo -30% na wszystkie książki, choć czuje, że w tym roku takowej nie będzie ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Empik zawsze robi fajne rzeczy na tydzien ksiazki. Slyszeliście ze dodatkowo maja byc spotkania z autorami? Np.w Krakowie dzis bedzie Denhel, jutro Kosik.. kazdy bedzie mogl znalezc cos dla siebie. http://www.empik.com/empikultura/wydarzenia-empiku/zapowiedzi
  Tu jest rozpiska co, gdzie i kiedy by nie bylo ze chwale sie co w Krakowie :) Alez jestem podekscytowany :) Kto i na co sie wybiera?

  OdpowiedzUsuń

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Barbara Rybałtowska - " Szkoła pod baobabem"

  Drugi tom sagi prowadzi nas do gorącej Afryki. Ponad dwa lata mieszka w Ugandzie, w obozie Kodża. Tom opowiedziany z punktu widzenia ki...