Czarownica - Anna Klejzerowicz

   Autorkę znam w jakiś sposób prywatnie i dzięki jej kryminałom. Kiedy ukazała się informacja że Anna Klejzerowicz wydała kolejną książkę i po raz pierwszy w Prószyńskim, nie mogłem się temu nie przyjrzeć. Na dzień dobry zakochałem się w okładce, a właściwie w dziewczynce o czerwonych oczach. Postanowiłem zdobyć tę książkę. Szybko nadarzyła się okazja w postaci konkursu, w którym nagrodami były egzemplarze "Czarownicy". Sprężyłem się, wziąłem udział i dostałem e-maila że zostałem jednym z laureatów. Dodam, że byłem ciekaw tej książki z jeszcze jednego powodu - "czarownica nie jest kryminałem, a przecież z tym gatunkiem głownie kojarzę autorkę. Parę dni potem otrzymałem przesyłkę z książką. Nie czekając, zabrałem się za czytanie. Jak to bywa u Prószyńskiego, plus za czcionkę. A sama treść? No cóż...ja nie czytałem, ja płynąłem, czytając historię. narratorem jest mężczyzna o imieniu Michał, który wyprowadza się na wieś, gdzie odnajduje spokój i miłość, a nawet coś więcej. Poznanie paroletniej Małgosi zmienia Michała i weryfikuje jego spojrzenie na życie, na świat. 

    Anna Klejzerowicz znowu udowadnia, że jej wyobraźnia nie zna granic, ale czy to jest wyłącznie wyobraźnia? Ta historia mogła wydarzyć się naprawdę. A może się wydarzyła? Ja generalnie nie płaczę przy lekturach, ale czytając o bezbronnej Małgosi nie potrafiłem powstrzymać łez. W książce odnalazłem kawałek swojego dzieciństwa, dzięki Ani przypomniałem sobie zapach świeżo skoszonej trawy i powietrza po burzy. Książki nie polecam osobom samotnym i nadwrażliwcom. Oczywiście to żart, ale bądźcie przygotowani że po tej lekturze Wasze instynkty ojcowskie i matczyne się spotęgują. Takich historii się nie zapomina. Szacunek do ludzi i miłość do bezbronnych zwierząt towarzyszą nam przez 263 strony. Osobiście żałuję, że to koniec tej historii, ale wierzę że autorka dopisze ciąg dalszy dorosłej już Małgorzaty, a jak wiemy Anna Klejzerowicz potrafi zaskakiwać. Jestem przekonany, że spotkam się jeszcze z czarownica, która ponownie rzuci na mnie swoje czary. Czego sobie i Wam drodzy czytelnicy życzę.

8 komentarzy:

 1. Nie znam powieści tej autorki. Ale do "Czarownicy" bardzo mnie ciągnie- czuję, że ta książka na pewno przypadnie mi do gustu. Mam zamiar zakupic i przeczytać w najblizszej przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 2. faktycznie, bardzo ładna okładka i mocno przykuwa uwagę
  rozejrzę się za tą pozycją :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak wiesz, bardzo lubię polską literaturę, dlatego marzę o tym, by poznać także ,,Czarownicę''. Mam nadzieję, że uda mi się okazyjnie ją gdzieś nabyć i przeczytać.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie miałam sposobności zapoznania się z twórczością Pani Ani, ale o "Czarownicy" dużo czytałam, mam nadzieję że za niedługo wpadnie w moje ręce i będę mogła ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj widzę będzie trzeba przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pogratulować wygranej. Jeszcze nie czytałam tej pisarki, tak wiec kto wie, może w najbliższej przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie takie książki lubię. Po prostu uwielbiam. A okładka istotnie jest zachwycającą.

  OdpowiedzUsuń
 8. nie słyszałam o tej książce ale widzę, że warto sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Alan Gibbons - "Hate"

  "Hate" to kolejna książka, niezbyt obszerna, o której tak naprawdę można napisać zupełnie niewiele i aż niewiele. Autor zazna...