czwartek, 5 lipca 2012

"Dotknąć nieba" - Richard Paul Evans

 Nowa książka autora ksiązek, które szybko podbijają najwyższe miejsca w kategorii sprzedaży na całym świecie zbiegła się z wizytą Richarda Paula Evansa w Bydgoszczy (04.07.2012). Spotkanie to odbyło się wczoraj w godzinach popołudniowych w Bibliotece Miejskiej imienia Bełzy. Do końca wierzyłem, że uda mi się tam pojawić. Niestety...tak czy inaczej musiałem zadowolić się fotorelacjami, które już wczoraj wieczorem pojawiły się w sieci. Na temat spotkania z autorem z pewnością napiszą blogerki, które miały to szczęście i uczestniczyły w spotkaniu.

  A teraz o kolejnej powieści, która jest pierwszą częścią serii "Dzienniki pisane w drodze". Może zacznę od tego, że książkę przeczytałem w kilka godzin. W trakcie czytania zastanawiałem się, dlaczego ta historia mnie tak porywa. Odpowiedź jest prosta. Autor pisze językiem prostym i historie, które naprawdę mogą się wydarzyć. Zwykli bohaterowie, w tym wypadku Alan którego los ciężko doświadcza i jego wędrówka po śmierci żony. 
 Książkę można odkrywać w wymiarze duchowym. Autor pokazuje i daje nam siłę która paradoksalnie wynika z cierpienia bohatera. Historia porusza i wciąga. Czyta się szybko i niestety...pozostaje niedosyt i czekanie na kolejną, mam nadzieję że szybko wydaną w naszym kraju część. Książkę polecam ze względu na malownicze krajobrazy, sceny chwytające za serce i jak zwykle prosta historię, która jest napisana pięknym językiem. Polecam każdemu, bez względu na płeć i wiek. Autor pokazuje, że są wartości , które są ponad podziałami.

Fotorelacje ze spotkanie z Evansem:

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120704/BYDGOSZCZ01/120709623

http://www.tvp.pl/bydgoszcz/aktualnosci/kulturalne/evans-w-bydgoszczy-kocham-polske-mamy-wiele-wspolnego/7908074

http://www.mmbydgoszcz.pl/418813/2012/7/5/spotkanie-z-amerykanskim-pisarzem-richardem-paulem-evansem?category=kultura
Prześlij komentarz

Remigiusz Mróz - "Zaginięcie"

 Z książkami Remigiusza Mroza mam problem. Jedna jest w moich oczach wybitna, a kolejna słaba. Według mnie "Zaginięcie" jest cz...