czwartek, 12 lipca 2012

"Prawdziwe życie" - Ferenc Mate

   Autor nie był mi wcześniej znany, mimo że napisał kilka ksiązek o Toskanii, które trafiły na listy bestsellerów. Mieszka wraz z rodziną w trzynastowiecznym, odnowionym klasztorze w pobliżu miejscowości Montalcimo we Włoszech.

  Kiedy otrzymałem nowości do wyboru, bez zastanowienia wybrałem  "Prawdziwe życie". Sam tytuł już mnie prowokował do przeczytania, do tego piękna okładka, która dla mnie osobiście przedstawia namiastkę raju. Nigdy nie byłem we Włoszech, ale moim marzeniem jest zwiedzenie Toskanii i okolic. Z pewnością te marzenia w przyszłości się spełnią. 

  Książka "Prawdziwe życie" nie jest powieścią.  Czym więc jest, że porywa ludzi na całym świecie? Okazuje się, że autor pokazuje nam to o czym zapominamy i uczy nas żyć zgodnie z naturą, przypomina jak żyli ludzie pokolenie lub dwa wstecz. To książka dla odważnych ludzi, którzy nie boją się myśleć.  Ferenc dobrze przygotował się do napisania tej książki. Swoje tezy popiera badaniami i danymi statystycznymi. Autor nie pisze filozoficznym językiem, ale wszystko wykłada w sposób prosty. A porusza tematy trudne, dotyczące naszej codzienności i pułapek jakie w niej na nas czyhają. W 20 rozdziałach otrzymujemy ciekawe rady i spostrzeżenia, które z powodzeniem możemy zastosować w naszym życiu, aby zacząć prawdziwie żyć.  To książka dla tych, którzy potrafią i chcą coś zmienić, a w życiu codziennym używają własnych przemyśleń. Serdecznie polecam.


Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu 
Prześlij komentarz

Remigiusz Mróz - "Zaginięcie"

 Z książkami Remigiusza Mroza mam problem. Jedna jest w moich oczach wybitna, a kolejna słaba. Według mnie "Zaginięcie" jest cz...