Przejdź do głównej zawartości

Spotkanie blogerów ksiązkowych - informacja

Otrzymałem dzisiaj maila, którego całą treść zamieszczam poniżej. Może ktos skorzysta z zawartych w nim informacji:

Drogie Blogerki i Blogerzy Książkowi,
 
Od ponad dwóch lat śledzę, co się dzieje na blogach książkowych. Większość z Was śledzi też pewnie stronę www.czytanieszkodzi.pl .
 
Z różnych sygnałów (m.in. spotkań blogowiczów w różnych miastach) wnoszę ostatnio, że istnieje wśród Szanownych Blogerek i Blogerów Książkowych spora chęć do kontaktowania się w realu a nie tylko w blogosferze. Więc może spróbujmy?
Proponuję Ogólnopolskie spotkanie Książkowych Blogerek i Blogerów,  które może stanie się początkiem spotkań regularnych – jeśli nam się spodoba to pierwsze.
 
Proponuję się spotkać 13 kwietnia, w sobotę, ok. godz. 12. Bardzo chętnie nas będzie gościć księgarnio-kawiarnia TARABUK na ulicy Browarnej 6 w Warszawie www.tarabuk.pl, która jest  - z oczywistych powodów - zainteresowana poznaniem Waszej opinii na temat ebooki vs. książki realne...Spotkanie trwałoby do max. 17, z przedstawianiam siebie i swoich blogów, dyskusjami w grupie i podgrupach na różne interesujące nas tematy, zdecydowaniu o kolejnych spotkaniach, jedzeniu i piciu, przeglądaniu książek na półkach (i ew. kupowaniu, będziemy mieli zniżkę) i tak dalej.
 
Po wstępnych zgłoszeniach spróbujemy ustalić dokładny program spotkania, żebyście mieli poczucie, że spędziliście czas ciekawie i pożytecznie i mieliście szansę się dać poznać.
 
Mam trzy prośby:
oczywiście po pierwsze bardzo proszę o kontakt osoby, które chciałby wziąć udzial w tym spotkaniu.
Po drugie, jeśli macie pomysły, czego byście się spodziewali/chcieli/marzyli, żeby się odbyło na takim spotkaniu, to napiszcie.
Po trzecie, prawdopodobnie potrzebować będziemy noclegów dla Blogerek i Blogerów spoza Warszawy. Jeśli ktoś z Warszawy lub bliskich okolic mógłby zaoferować nocleg Blogerce lub Blogerowi to też bardzo proszę o zgłoszenie  (nocleg można zaoferować nawet jeśli nie chcecie czy nie możecie przyjść na spotkanie).
 
Ten mail wysyłam do ok. 360 osób, których książkowe blogi są w bazie czytanieszkodzi.pl Jeśli w bazie nie ma jakiegoś bloga, który znacie to przyślijcie informację, żebym też mógł jej/jego właściciela zawiadomić.
 
Pozdrawiam serdecznie
11 komentarzy

Popularne posty z tego bloga

Maciej Szaciłło, Karolina Szaciłło -"DETOKSY czyli jak oczyścić swój organizm dla zdrowia i urody"

W naszym kraju trawa od kilku lat moda na zdrowe odżywanie.  Kolejne książki traktujące o tym, co dobre dla naszego organizmu, wyrastają niczym grzyby po deszczu. Niestety, ich jakość jest różna. Często firmowane nazwiskami celebrytów mają niewiele wspólnego z tematyką.  Czym różni się ta pozycja od innych? Doskonałym podejściem do czytelnika, które jest wykazane w wyczerpaniu tematów dotyczących oczyszczania organizmu. Sama detoksykacja to mniej stresu, spokojny sen, mniej kilogramów, więcej energii i poprawienie wyglądu.   Ta książka jest wyjątkowa z kilku przyczyn, o których postaram się napisać. Po pierwsze jest napisana przez ludzi, znających się na odżywianiu. Autorzy opisują metody, które pomagają nam powrócić do pełnej równowagi zdrowotnej, dzieląc książkę na rozdział o przygotowaniu się do detoksu,  a następnie mamy detoks ajuwerdyjski oraz detoks krzemowy, chiński, w "płynie", chlorofilowy, owocowy, oraz kuracje osuszającą i zwiększającą odporność. Brzmi nieznajomo…

Jarosław Sokół - "Awiatorzy. Opowieść o polskkich lotnikach"

Niewiele brakowało, a nie przeczytałbym tej książki. Z góry stwierdziłem, że tematyka jak dla mnie jest mało interesująca. A jednak pod namową i układem o ewentualnym  oddaniu książki osobie trzeciej w razie "męki przy czytaniu". 
 Przyznaję się bez bicia. Nie czytałem "Czasu honoru" i nie widziałem serialu. Literatura wojenna to zupełnie nie moja bajka. A jednak sięgnąłem po "Awiatorów". 
 Tytułowi awiatorzy to ludzie, których pasją jest lotnictwo, którzy żyją w czasie wojny i są gotowi oddać życie w żelaznych ptakach. Jarosław Sokół zaskoczył mnie niezwykle, przykuwając moją uwagę szczegółami, które są niezwykle istotne w tych opowieściach. W "Awiatorach" wybiera postacie  czasami skrajnie nieodpowiedzialne, tchórzliwe, a przez to przekonuje mnie do nich. Mam dosyć czytania o tych, którzy byli gotowi oddać życie za ojczyznę. A co z pozostałymi? Sokół odkrywa w swoich opowieściach elementy często przemilczane i wstydliwe. Można to uznać za wy…

Jonas Winner - "Cela"

Jestem w wielkim szoku. Nie przesadzam... Takie książki powinny mieć na okładce ostrzeżenie w rodzaju "DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH". Przeczytałem i odetchnąłem z ulgą. Czy jest coś gorszego, kiedy książka przeraża, a jednocześnie nie sposób jej odłożyć? Cela jest thrillerem psychologicznym, napisanym z perspektywy jedenastoletniego chłopca. I to jest przerażające.

Wszystko zaczyna się niewinnie. Rodzina przenosi się z Londynu do Berlina, gdzie żona dostała angaż w jednej z oper. Nowym domem jest stary dom z ogrodem. Jak się okazuje, w domu czyha wiele nieodkrytych zakamarków, jak chociażby podziemny tunel. To tam w schronie przeciwlotniczym Sammy dokonuje odkrycia, które nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Jego dziecięca dusza zostaje atakowana koszmarami. Dorośli nie wierzą jemu i w jego historię, nawet Policja podchodzi do tego sceptycznie. Kiedy wychodzą na jaw kolejne rodzinne tajemnice, chłopiec nie potrafi już normalnie funkcjonować. Terapia przynosi m…