czwartek, 19 listopada 2015

Anna Nejman - " Migdałowy aromat"

 Anna Nejman jest kolejna pisarką, której twórczości nie znałem. Okazuje się że jest laureatką wielu konkursów. Autorka pisze również wiersze.

 "Migdałowy aromat" jest opowieścią toczącą się w kilku miejscach, nie zawiera zbyt skomplikowanej i odkrywczej fabuły, ale w tym wypadku nie jest to nic złego. Pisarka pokazuje że miłość może nas dopaść w każdym wieku, bez względu na okoliczności. Opowieść zaczyna się od wylądowania Elizy w Filadelfii, która ma zamieszkać w "Ustroniu". Jest to miejsce urokliwe, aczkolwiek tajemnice. Głównie zajmuje się czytanie i tłumaczeniem listów, oraz przygotowaniami do pisania książki. Kiedy poznaje samotnego właściciela sklepu z antykami jej życie zmienia się, a ona sama zaczyna widzieć pozytywne kolory czasu jaki jej został. Nie od razu daje szansę amantowi, ale czy z czasem jej serce zacznie bić jednym rytmem z sercem Larrego. 

 Książka może nie ma w sobie wiele elementów zaskoczenia i napięcia, ale jest napisana pięknym, żywym językiem. W sam raz na długi, jesienny i deszczowy wieczór.

 

 
Prześlij komentarz

Zapowiedz ksiązki

Dzisiaj zapowiedź książki, która ukaże się 28 lutego. „Unf*uck Yourself. Napraw sie” to bestsellerowa książka Gary’ego Johna Bishopa, znaneg...