Wake, Lisa & Gray, Richard M. & Bourke, Frank S. - Kliniczna skuteczność NLP i NLPt. Analiza badań

 Moje zainteresowania od zawsze były związane  z ludźmi, ich emocjami i tym co nimi kieruje. Swego czasu zaczytywałem się w książkach psychologicznych, a na studia wybrałem kierunki pokrewne psychologii. Kilkanaście lat temu usłyszałem o NLP, potem nawet uczestniczyłem w kursie na którym zgłębiałem jego tajemnice pod kątem relacji  sprzedawca - klient. Z przyjemnością sięgnąłem po książkę, która miała za zadanie odświeżenie i posegregowanie mojej wiedzy. 

  O czytm traktuje książka? Jak się okazało zaskoczyło mnie bardziej niż się spodziewałem. Autorzy poruszają takie tematy jak zespół stresu pourazowego, inne zastosowania terapeutyczne, zaburzenia lękowe, piszą o badaniach nad uzależnieniami  oraz pokazują jakie są typowe i mniej znane objawy depresji, Niestety, wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego że są w szponach tej paskudnej choroby.  Kolejny rozdział to opis badań  w zakresie NLP oraz badania i historia błędów metodologicznych. A na koniec dostajemy rozdziały traktujące o kształceniu terapeutów i ich certyfikowaniu. 

 Dla mnie ta książka jest bezcenna ze względu na mnogość podanych tutaj przykładów badań na konkretnych grupach ludzi, lub też na jednostkach. Książka ta wymaga wielkiego skupienia, ale dzięki temu mamy szansę na nabycie wielkiej wiedzy. Dzięki autorom usystematyzowałem swoja wiedzę i wzbogaciłem ją o nowe wiadomości. 

 Książkę polecam nie tylko adeptom psychologii, ale także każdemu kto pragnie dowiedzieć się czegoś nowego o funkcjonowaniu mózgu i jego wpływie na zachowania człowieka. Teksty są napisane prostym językiem, ale na końcu jest dołączony indeks pomagający zrozumieć niektóre zawiłe sformułowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Joanna Opiat - Bojarska - "Ucieczka"

  Książkę zamierzałem przeczytać jakiś czas temu, kiedy zobaczyłem jej zapowiedź. Escape room to miejsca mi nieznane, ale powstaje ich co...