B. A. Paris - "Za zamkniętymi drzwiami"

Generalnie czytam powieści, które wydawcy reklamują i które podobno są wybitne. "Za zamkniętymi drzwiami" zakupiłem w promocyjnej ofercie, w formie ebooka. Wcześniej zapoznałem się z opiniami czytelników. Opinie w większości były pozytywne, więc dałem szansę tej historii. 

 Ta, wydawać się może być na pozór banalna. Już tytuł wiele zdradza. Małżeństwo, na pozór szczęśliwe, ale po drugiej stronie drzwi, w domu, do którego nikt nie ma dostępu, dzieje się tragedia. On, ona i jej siostra, o która toczy się wojna. Paris zaskoczyła mnie umiejętnością wyciągnięcia z takiej historii pewnej świeżości, która nie pozwoliła oderwać mi się od książki w ciągu nocy. 

 Świat widziany oczami osoby przetrzymywanej czyli Grace  w zamknięciu, zmuszanej do dziwnych praktyk względem oprawcy, zastraszanie i zmuszanie do grania przed innymi szczęśliwego małżeństwa nie jest normalne. Oprawcą jest Jack - prawnik, który pracuje na co dzień broniąc maltretowane kobiety.

 Autorka podzieliła książkę, przeplatając rozdziały wspomnieniami  z przeszłości, dzieląc je na te z teraźniejszości. Dwa światy i łącznik między nimi. Grace wie, że musi walczyć o uwolnienie, wie do czego zdolny jest jej mąż, oskarżając żonę o problemy psychiczne i wie, jak dobrym jest aktorem. Próby wezwania pomocy spełzają na niczym. Jack jest przy niej blisko w miejscach publicznych, nie pozwala jej na bezpośredni kontakt z osobami trzecimi. Grace wie, że wokół jej szyi zaciska się pętla, a ona ma coraz mniej czasu na ratowanie swojej siostry przed psychopatą i przed sobą. 

 B. A. Paris napisała historię, która uwiodła moje uczucia. Czytając nocą kolejne strony, nie widziałem możliwości pozytywnego rozwiązania tej historii. Samo zakończenie jest sprawiedliwe, ale pozostawiło we mnie wielki niedosyt. Świat nie dowiedział się prawdy o Jacku. Dla świata został on wzorowym obywatelem, prawnikiem broniącym prześladowanych. Polecam!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Katrine Engberg - "Stróż krokodyla"

"Stróż krokodyla" jest pierwszym tomem, otwierającym serię śledztw  inspektorów Jeppa Kornera i Anette Werne.  Dla mnie począt...