Przejdź do głównej zawartości

Rozwiązanie konkursu "Włoskie sekrety"

 Nie ma co zwlekać z podaniem wyników konkursu, ogłoszonego w poniedziałek. Przyznam szczerze, że trochę "żałuję", iż ten konkurs powstał właśnie w tym miejscu. Dlatego, że książki są dwie, a nagroda należy się wszystkim. Ujęłyście nas odpowiedziami. Dziękuję Wam za udział. Ja ze swojej strony obiecuję za jakiś czas kolejny konkurs, w którym do wygrania będą audiobooki. Ja sam jakoś nie potrafię się do nich przekonać.  Poniżej zamieszczam informację od autorki "Włoskich sekretów". Przypominam, że osoby które zostały wybrane przez Autorkę są zobowiązane do przesłania danych do wysyłki na mój adres e-malowy (w zakładce) do zakończenia weekendu. W razie niedostarczenia danych autorka dokona powtórnie wyboru pośród pozostałych osób. Przypominam że książki powędrują bezpośrednio od Autorki z piękną dedykacją. Serdecznie gratuluje i życzę wspaniałych wrażeń przy lekturze.

 Wiadomość pod Małgorzaty Yildirim
  Ze swej strony pragnę podziękować Piotrowi za zorganizowanie konkursu, Wydawnictwu Prószyński i S-ka za ufundowanie książek, a także osobom, które w konkursie wzięły udział. Wybór nie był łatwy, bo wszystkie odpowiedzi były przemyślane i każda wypowiedź ujęła mnie czymś innym.
“Włoskie sekrety” powędrują do; SHE oraz meggi24 Urszula (megii24) http://megii24.blogspot.com/ )
7 komentarzy

Popularne posty z tego bloga

Maciej Szaciłło, Karolina Szaciłło -"DETOKSY czyli jak oczyścić swój organizm dla zdrowia i urody"

W naszym kraju trawa od kilku lat moda na zdrowe odżywanie.  Kolejne książki traktujące o tym, co dobre dla naszego organizmu, wyrastają niczym grzyby po deszczu. Niestety, ich jakość jest różna. Często firmowane nazwiskami celebrytów mają niewiele wspólnego z tematyką.  Czym różni się ta pozycja od innych? Doskonałym podejściem do czytelnika, które jest wykazane w wyczerpaniu tematów dotyczących oczyszczania organizmu. Sama detoksykacja to mniej stresu, spokojny sen, mniej kilogramów, więcej energii i poprawienie wyglądu.   Ta książka jest wyjątkowa z kilku przyczyn, o których postaram się napisać. Po pierwsze jest napisana przez ludzi, znających się na odżywianiu. Autorzy opisują metody, które pomagają nam powrócić do pełnej równowagi zdrowotnej, dzieląc książkę na rozdział o przygotowaniu się do detoksu,  a następnie mamy detoks ajuwerdyjski oraz detoks krzemowy, chiński, w "płynie", chlorofilowy, owocowy, oraz kuracje osuszającą i zwiększającą odporność. Brzmi nieznajomo…

Jarosław Sokół - "Awiatorzy. Opowieść o polskkich lotnikach"

Niewiele brakowało, a nie przeczytałbym tej książki. Z góry stwierdziłem, że tematyka jak dla mnie jest mało interesująca. A jednak pod namową i układem o ewentualnym  oddaniu książki osobie trzeciej w razie "męki przy czytaniu". 
 Przyznaję się bez bicia. Nie czytałem "Czasu honoru" i nie widziałem serialu. Literatura wojenna to zupełnie nie moja bajka. A jednak sięgnąłem po "Awiatorów". 
 Tytułowi awiatorzy to ludzie, których pasją jest lotnictwo, którzy żyją w czasie wojny i są gotowi oddać życie w żelaznych ptakach. Jarosław Sokół zaskoczył mnie niezwykle, przykuwając moją uwagę szczegółami, które są niezwykle istotne w tych opowieściach. W "Awiatorach" wybiera postacie  czasami skrajnie nieodpowiedzialne, tchórzliwe, a przez to przekonuje mnie do nich. Mam dosyć czytania o tych, którzy byli gotowi oddać życie za ojczyznę. A co z pozostałymi? Sokół odkrywa w swoich opowieściach elementy często przemilczane i wstydliwe. Można to uznać za wy…

Jonas Winner - "Cela"

Jestem w wielkim szoku. Nie przesadzam... Takie książki powinny mieć na okładce ostrzeżenie w rodzaju "DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH". Przeczytałem i odetchnąłem z ulgą. Czy jest coś gorszego, kiedy książka przeraża, a jednocześnie nie sposób jej odłożyć? Cela jest thrillerem psychologicznym, napisanym z perspektywy jedenastoletniego chłopca. I to jest przerażające.

Wszystko zaczyna się niewinnie. Rodzina przenosi się z Londynu do Berlina, gdzie żona dostała angaż w jednej z oper. Nowym domem jest stary dom z ogrodem. Jak się okazuje, w domu czyha wiele nieodkrytych zakamarków, jak chociażby podziemny tunel. To tam w schronie przeciwlotniczym Sammy dokonuje odkrycia, które nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Jego dziecięca dusza zostaje atakowana koszmarami. Dorośli nie wierzą jemu i w jego historię, nawet Policja podchodzi do tego sceptycznie. Kiedy wychodzą na jaw kolejne rodzinne tajemnice, chłopiec nie potrafi już normalnie funkcjonować. Terapia przynosi m…