"Ostatnią kartą jest śmierć" - Anna Klejzerowicz


 Anna Klejzerowicz jest postacią barwną, wybitną i mającą wiele do powiedzenia w świecie literatury. Mam przyjemność znać autorkę wirtualnie i jestem pod dużym wrażeniem jej wrażliwości na świat. Prywatnie pisarka, dziennikarka, fotograf, miłośniczka zwierząt, szczególnie kotów, a przy tym skromna kobieta. Książka o której chcę opowiedzieć jest jak do tej pory jedyną, którą udało mi się przeczytać, ale z pewnością nie ostatnią pozycją tej genialnej pisarki. Anna opowiada o tajemniczym morderstwie znanej tarocistki i wróżki Semiramidy. Oczywiście jest postać osoby która nazywa się Weronika Daglewska i jest właścicielką najlepszej agencji detektywistycznej w mieście, a możliwe że nawet i w kraju. Autorka doskonale kreśli kolejne strony, kryminał czyta się z wypiekami na twarzy. Mamy tutaj mieszankę sensacji i humoru. Mnie najbardziej ujęły malownicze opisy miejsc, opisy tarota. W tej książce wszystko jest kolorowe,  zabawne, a czytelnik się bawi mimo że ktoś popełnił morderstwo. Ania ma to do siebie że w każdej książce podaje nam również dawkę czegoś do nauczenia, przedstawia jakieś fakty, w tym przypadku dotyczące kart tarota. Z recenzji innych osób wiem że podobnie jest w innych książkach. Polecam wszystkie pozycje, a szczególnie najnowszą książkę "Cień gejszy". Ja z pewnością również po nią sięgnę i opiszę jak zwykle mam to zwyczaj czynić swoje wrażenia. Dla mnie to autorka zasługująca na miano "Polskiej Agaty Christie". I nie wydaje mi się aby był w tym cień przesady. Zrozumie to każdy kto przeczyta tę książkę. Serdecznie polecam.

2 komentarze:

  1. Książkę czytałam i oczywiście polecam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Recenzja zachęcająca, więc w sumie czemu nie:). Pozdrawiam!!

    OdpowiedzUsuń

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Wojciech Chmielarz - "Żmijowisko"

Ta książka rzucała mi się w oczy w księgarniach, na forach internetowych czy też portalach społecznościowych. Większość opinii, które ...