sobota, 4 czerwca 2011

"Studio słów" i własna pierwsza książka

  Wczoraj przypadkowo znalazłem w internecie tekst który dotyczy również mnie. Postanowiłem go tutaj umieścić, gdyż jestem dumny z tego co osiągnąłem. Dla mnie to wiele znaczyło, a znalezienie się w finale było niesamowitym zaskoczeniem. Jednocześnie dziękuję wszystkim za gratulacje. To dla mnie wiele znaczy.

   "Jurorzy konkursu prozatorskiego „Studio Słów” organizowanego przez Wydawnictwo Papierowy Motyl i BAHAMA FILMS wyłonili 30 twórców, którzy zakwalifikowali się do finału. Nagrodami w konkursie są warsztaty powieściopisarskie, warsztaty rozwoju osobowości, nagrody rzeczowe oraz publikacja opowiadań w tomiku i na portalach literackich.
Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Okazało się, że ogólnopolski konkurs przerodził się w konkurs międzynarodowy. Jurorzy otrzymali opowiadania nie tylko z najdalszych zakątków Polski, ale również z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii i Francji.
Celem konkursu jest promocja krótkich form prozatorskich oraz twórczości polskich autorów, w tym przede wszystkim debiutantów. Konkurs jest adresowany do wszystkich piszących, profesjonalistów i amatorów, którzy ukończyli 18 rok życia. Rozstrzygnięcie całego konkursu odbędzie się 15. września.......(lista finalistów)
 W dniu dzisiejszym rozpoczyna się II etap konkursu, w którym zadaniem jest napisanie i przysłanie opowiadania na temat „Na pograniczu”. Temat ten można dowolnie interpretować. Termin nadsyłania opowiadania mija 01.09.2011 roku o północy. Na opowiadania o objętości do 15 tys. znaków ze spacjami w formacie Word z danymi osobowymi i adresem mailowym poniżej tekstu w tym samym pliku, czekamy pod adresem: kontakt@bahamafilms.pl
 „Konkurs prozatorski „Studio słów” jest ciekawym projektem, stanowiącym dużą szansą dla autorów opowiadań na zaistnienie na rynku wydawniczym.” – mówi Marika Krajniewska, pisarka, wydawca.
Najlepsze opowiadania zostaną wydane w specjalnym tomiku oraz m.in. na portalu literackim www.papierowymotyl.pl. Zwycięzca konkursu ponadto otrzyma możliwość bezpłatnego uczestniczenia w warsztatach „Studio Słów”. Nagrodą za drugie i trzecie miejsce są warsztaty ufundowane przez Fundację Centrum Promocji Kobiet. Ponadto wszyscy finaliści otrzymają zniżki na warsztaty BAHAMA FILMS oraz nagrody rzeczowe od Wydawnictwa Papierowy Motyl i partnerów konkursu.

W skład jury w pierwszym etapie konkursu weszli:

Marika Krajniewska - ur. w 1979 roku w Sankt Petersburgu tłumaczka, dziennikarka, pisarka. Autorka powieści: „Papierowy motyl”, „Zapach malin”, „Era kobiet” i „ Za zakrętem” oraz licznych opowiadań, wydawca, współorganizatorka pierwszych w Polsce Pikników Poetyckich, organizatorka konkursów prozatorskich, współorganizatorka warsztatów powieściopisarskich „Studio Słów”. Laureatka konkursu Srebrne Jabłko magazynu Pani, nominowana do nagrody literackiej im. Reymonta. Właścicielka Wydawnictwa Papierowy Motyl.
Mariusz Byliński - studiował socjologię i filozofię, mieszkał w kilku krajach, pracował w kilkunastu zawodach. Jako autor debiutował w paryskiej „Kulturze”. W roku 2003 opublikował wybór wierszy z lat 1990 – 2003 „Podróże lokalne” , trzy lata później tomik „Park i piasek”. Jest autorem scenariuszy teatralnych, esejów i tekstów piosenek. W 2010 roku ukazała się jego pierwsza powieść „Historia Nie-skończona”. W czerwcu 2011 ukaże się jego druga powieść „Czerwona woda”.
Wiktor Piątkowski - scenarzysta, producent, wykładowca akademicki, założyciel BAHAMA FILMS. Doktorant w Szkole Głównej Handlowej, absolwent SGH, Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Studium Scenariuszowego na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz produkcji filmowej i telewizyjnej w Warszawskiej Szkole Filmowej. Od 2008 roku członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Pracował m.in. w Telewizji Polskiej i ITI Neovision."

  Wczoraj też zrodził się we mnie pewien pomysł...Po raz pierwszy się odważyłem, aby wziąć udział w konkursie literackim i od razu takie wyróżnienie.  Dlatego też w wolnym czasie pracuję nad zbiorem opowiadań, które chcę wydać w formie książki w ciągu paru miesięcy. Dzisiaj rano napisałem maila do jednego z wydawnictw z propozycją publikacji moich opowiadań. Moje opowiadania to krótkie historie o ludziach, ich ograniczeniach, problemach i codzienności. Staram się aby w moich opowiadaniach było dużo emocji, staram się uchwycić ważne chwile w ludziach które skłonią czytelników do refleksji. Wcześniej napisałem powieść oraz monodram, ale one są tylko na dysku twardym i niezbyt szybko ujrzą światło dzienne. Inspiruje mnie Eric Emmanuel Schmitt. Genialność jego opowiadań mnie powala.

  Naturalnie myślę  również nad opowieścią na finał konkursu  "Studio słów". Dowolna interpretacja opowiadania na temat "na pograniczu" nasunęła mi już wiele pomysłów, ale jak wybrać ten najlepszy? Do 1 września mam wiele czasu, ale chciałbym to napisać i wysłać odpowiednio wcześniej. W wygraną nie wierzę, samo to że znalazłem się w finale jest dla nie wygraną. Cieszę się że zdecydowałem się wziąć z losem za bary i poczuć przez chwilę że moje pisanie nie jest złe.


Prześlij komentarz

Marta Grzebuła - "Dziedzictwo umarłych"

 Autorkę znam od lat i w dużej mierze jej twórczość. Na co dzień pracuje jako pielęgniarka. Niezwykle empatyczna, daje upust swoim emocjo...