środa, 6 lipca 2011

"Żyjący z wilkami" - Shaun Ellis, Peeny Junor

   Kiedy zobaczyłem tę książkę, a właściwie przeczytałem jej recenzję po raz pierwszy od razu wiedziałem że muszę ją zdobyć. Napisałem o tym w komentarzu i za krótki czas ktoś się odezwał z chęcią jej wysłania. Temat nie jest mi odległy. Sam wychowałem się na Podkarpaciu, w miejscu gdzie wilki nocami podchodziły pod gospodarstwa domowe. Co noc usypiało mnie ich wycie. Niestety, nigdy nie miałem na tyle odwagi aby wejść w bliższe relacje z tymi inteligentnymi zwierzętami, ale wpojono mi wiele stereotypów z którymi wszedłem w dorosłe życie. Dlatego ta książka ma dla mnie wyjątkowy wymiar.

  Sam autor Shaun Ellis jest dla mnie postacią niezwykłą ze względu na fakt że miał odwagę, aby wejść do watahy wilków i spróbować zdobyć ich zaufanie, co jest sprawą niezwykle trudną i graniczącą z możliwością przez człowieka. Badał ich życie, opisywał, ciągle ryzykując własne życie. Myślę że nie jest w pełni doceniany jako badacz. Spędził dwa lata w Dakocie Północnej badając zachowanie i życie wilków.    O czym jest książka którą napisał? To mądra, pouczająca lektura która opowiada o swoim życiu, o fascynacji wilkami i o tym jak to wszystko wpłynęło na jego osobę. Doskonale opisuje zachowania i hierarchię wilków. To jest magiczna książka która różni się tym od większości tego typu książek że jest w pełni prawdziwa. Książka zawiera wiele elementów autobiograficznych co pomaga czytelnikowi w lepszym zrozumieniu tego czego doświadcza, a co czasami może go szokować lub drażnić. Przez książkę przebija się fascynacja i miłość autora do wilków. Myślę że każdy po tej lekturze inaczej spojrzy na te zwierzęta i zmieni do nich swój stosunek emocjonalny. 
Prześlij komentarz

Zapowiedz ksiązki

Dzisiaj zapowiedź książki, która ukaże się 28 lutego. „Unf*uck Yourself. Napraw sie” to bestsellerowa książka Gary’ego Johna Bishopa, znaneg...