"Dziewczyny wojenne" - Łukasz Modelski

  Cieszę się całym sercem że moglem przeczytać "Dziewczyny wojenne". Otrzymałem tekst przed ostateczną korektą. Książkę nie czytałem, książkę pochłonąłem, chociaż starałem się to robić z czcią. Właśnie tak. To nie jest powieść, ale wspomnienia kobiet które przeżyły piekło jakiego namiastki my mam nadzieję nigdy nie doświadczymy. Trudno jest mi pisać o czymś, co mnie dogłębnie poruszyło. Książka jest podzielona na rozdziały, a w każdym rozdziale głos zabiera inna kobieta. Są to wstrząsające głosy - prawdziwe, wyważone wspomnienia, obok których nie sposób przejść obojętnie. To bohaterki i cieszę się że autor Łukasz Modelski zadecydował się na tę pracę, aby ta książka powstała. Tutaj nie ma miejsca na fikcję literacką, tutaj podana jest sama prawda i dlatego ta książka jest wyjątkowa. Nie będę tutaj rozpisywał się nad tym, jak to odbieram. Każdy odbierze ją na swój sposób. Dla mnie to są bohaterki i raduję się że dzięki tej książce pozostanie po nich pamięć. Gdy piszę ten tekst towarzyszy mi wewnętrzne poruszenie. Nie może być inaczej. Po prostu trzeba ją przeczytać. Nie zapominajmy o tym jak było. Książka będzie dostępna w sprzedaży od 22 września.

 Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu


10 komentarzy:

 1. Mimo, że z historią mam na bakier, to jednak uwielbiam czytać o silnych kobietach, więc pozycja obowiązkowo do zdobycia:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze z przyjemnością czytam o prawdziwych bohaterkach, są jak natchnienie!

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Napiszę tylko tyle: marzę o tej książce. Uwielbiam literaturę wojenną, podobnie jak silne kobiety :) Dla mnie to lektura obowiązkowa.

  OdpowiedzUsuń
 4. nie potrafię przejść obojętnie obok takiej książki, mam nadzieję, że uda mi się ją jak najszybciej przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 5. No, no - z całą pewnością będzie to wartościowa pozycja! Od razu skojarzyła mi się ze wspomnieniami wojennymi Karoliny Lanckorońskiej, które bardzo mocno mnie poruszyły. Dziękuję za info!

  OdpowiedzUsuń
 6. Na mojej liście do przeczytania jeden z priorytetów. Poszukuję zawzięcie i mam zamiar niedługo ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiedziałam, że przeczytam tą książkę od momentu gdy dowiedziałam się, że takowa zostanie wydana! Literatura wojenna to moja pasja w pasji:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przeczytam z pewnością. To mój krąg zainteresowań. Szczęściarz z Ciebie, że jesteś już po lekturze.

  OdpowiedzUsuń
 9. Z pewnością po nią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Do tej pory dręczą mnie wspomnienia tych dzielny kobiet.

  OdpowiedzUsuń

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Alan Gibbons - "Hate"

  "Hate" to kolejna książka, niezbyt obszerna, o której tak naprawdę można napisać zupełnie niewiele i aż niewiele. Autor zazna...