Projekt okładki

  Zgodnie z moją obietnicą przesyłam okładkę, która będzie przednią okładką mojej książki (e-booka). Wykonał ją uzdolniony, młody artysta i doskonale oddaje klimat książki. Trzy kobiety, trzy historie, trzy różne światy. Dzisiejszego wieczora będzie dostępna okładka na tył książki. Bardzo podoba mi się wizja autora zdjęcia, który napisał.."Myślę że okładka jest bardzo wymowna i same buty jak i ich układy dużo mówią o postaciach, zaś buty zestawione pod "ścianą" wskazują jakąś drogę bez wyjścia, niemoc, bezczas... Daj wszelkie swoje sugestie. Czcionka taka jak widzisz lekko wyszczerbiona wskazuje na życie gdzie kłopoty nie oszczędzają i swego rodzaju starość... Starość duszy..." Dlaczego moja wyobraźnia nie sięga aż tak daleko? Dla mnie projekt okładki jest genialny.
 


32 komentarze:

 1. Podoba mi się projekt okładki aczkolwiek chciałbym, żeby troszeczkę była zwiększona czcionka tytułu i autora, ale to taki malutki szczegół.
  Buty idealnie pasują, mają wymowny przekaz.
  Ogólne całość na plus.

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka absolutnie przepiękna! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka świetna. Autor spisał się na medal.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna okładka. Bardzo klimatyczna i przede wszystkim ma w sobie to "coś":)). Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo wymowna okładka, czuć mocno nostalgiczny klimat. Gratuluję projektantowi!

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzeczywiście, bardzo ładna okładka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję sukcesu, też sobie tak po cichu marzę o wydaniu książki, ale na razie pozostaje to w kwestii marzeń i kilku akapitów. Jeśli mogę podzielić się tu uwagami odnośnie Twojej rodzącej się książki od strony wizualnej - myślę, że dobrze, że wydajesz ją pod pseudonimem (bo to pseudonim, nie mylę się?) - myślę, że tak z angielska brzmiący autor lepiej się sprzeda; szalejemy za amerykańskim my Polacy, taka prawda. A co do okładki, ładna, ale czegoś mi w niej brakuje. To wszystko co piszesz tam jest, owszem... Tylko obawiam się, że nie rzucająca się w oczy zaginie w księgarniach pod lawiną tych, które teraz aż kipią. A Twoja jest spokojna, stonowana... Zero fajerwerków. Ale to ja tak to widzę, to tylko moja skromna opinia. I nie wiem czy dobrze robię pisząc to na tym już etapie, byś nie poczuł się zniechęcony, ale ja bym jeszcze więcej atutów Twojej powieści wyciągnęła na okładkę, coś co ciągnie wzrok jak magnes... Ale ja piszę tylko z perspektywy odbiorcy, może się mylę. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nie będę oryginalna jak się powtórzę, podoba mi się i to bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 9. Okładka rzeczywiście przyciąga uwagę, świetna i też gratuluję sukcesu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Okładka oszczędna, surowa - ale przyciągająca uwagę :) Świetny pomysł

  OdpowiedzUsuń
 11. Jest oszczędna i w swej prostocie baardzo intrygująca. Myślę, że sobie zdolnego grafika zatrudniłeś :) Powodzenia życzę z książką.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie będę oryginalna - okładka bardzo mi się podoba :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgadzam się z Cyrysią. Myślę, że fajnie byłoby gdyby czcionka była większa:)
  Ale okładka świetna, bardzo prosta:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Niestety, dla mnie okładka jest bardzo... przeciętna. Zdjęcie i owszem- wymowne, ale krój czcionki i rozmiar fatalne, w ogóle nie przyciagające uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 15. Pomysł z butami bardzo dobry, działa na wyobraznie, troche tajemniczy, zastanawiający. Super.

  OdpowiedzUsuń
 16. okładka świetna! pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Zdziwiłam się trochę, bo to naprawdę dobra okładka. Bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Minimalizm to jest to! okładka bardzo mi się podoba:)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 19. Okładka bardzo mi się podoba! Chętnie sięgnę po twojego e-booka :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Okładka do mnie przemawia. Ale zgadzam się z uwagą we wpisie cyrysi. Zwiększona czcionka. Nazwisko autora "zlewa się" - ginie....- (może mam za słabe patrzałki? - a może i nie?)
  anonimowa ja - jolanta kwiatkowska

  OdpowiedzUsuń
 21. Gratulacje dla Pana od okładki !!!
  Robi wrażenie, wprawdzie ja treści nie znam, ale wizja autora mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Okładka mi się podoba, i podobnie jak cyrysia, mam uwagę odnośnie nazwiska autora i czcionki, ciut większa nie byłaby zła :)

  OdpowiedzUsuń
 23. To jest projekt wstępny i naturalnie czcionka zostanie powiększona...

  OdpowiedzUsuń
 24. piękna okładka. Zachęca czytelnika do przeczytania zdecydowanie! Gratuluję:)

  OdpowiedzUsuń
 25. Mnie urzekła swą prostotą. Gdzieś czytałam, że lubisz pisać o ludziach, zwyczajnych ludziach, i okładka ta precyzyjnie określa Twój styl, Twoje pisanie. Owszem, może i zginie w tłumie kolorowych pastelowych kilimów okładkowych, z których mnie osobiście boli głowa, ale za to trafi do wybrańców :) Chciałabym Cię mieć w formie papierowej... to tylko dla mnie jedyny minus, bo komputer nie kojarzy mi się z dobrą literaturą. A wydaje mi się, że Twoja książka będzie naprawdę dobrą książką. No ale chyba zrobię wyjątek :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Podoba się. I podoba się gonienie za marzeniami.

  OdpowiedzUsuń
 27. Okłada urocza w swojej prostocie. Trafiona grafika.

  OdpowiedzUsuń

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Remigiusz Mróz - "Zaginięcie"

 Z książkami Remigiusza Mroza mam problem. Jedna jest w moich oczach wybitna, a kolejna słaba. Według mnie "Zaginięcie" jest cz...