"Sherlockista" - Graham Moore

  Książka jest debiutancką powieścią pisarza, który z zawodu jest historykiem religii w Columbii. Obecnie mieszka w Los Angeles. Po książkę sięgnąłem z prawdziwą przyjemnością, gdyż jestem fanem książek Arthura  Conana Doyla, szczególnie serii z Sherlockiem Holmesem. Główna postać to Harold White, który zostaje przyjęty do towarzystwa wielbicie Sherlocka Holmesa o nazwie " Chłopcy z Beker Street". Nie ma pojęcia, że zostanie wrzucony w wir wydarzeń przypominający przygody Holmesa. Dzieje się wiele. A wszyscy dobrze napisane, dopracowane w każdym szczególe. Naturalnie do utworu należy podejść z przymrużeniem oka, ale to nie oznacza, iż nie znajdziemy w książce wielu zaskakujących i ciekawych historii. Ja się bawiłem doskonale i żałowałem że to już koniec lektury.
  Ja książkę pochłonąłem, gdyż jestem miłośnikiem tego typu historii, napisanych z taką lekkością. Plusem jest to, że rozdziały nie są zbyt długie i autor nie nuży rozwlekłymi opisami. Książka przypadnie do gustu miłośnikom zagadek.


Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu


9 komentarzy:

 1. Uwielbiam zagadki, więc to chyba książka dla mnie:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Sherlocka lubię w każdej odsłonie, po tę książkę też sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Strasznie się napaliłam na tę książkę, koniecznie muszę ją przeczytać!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Alannada czyta właśnie i jest pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uuuu... Holmes w wydaniu kogoś innego niż Doyle. Ciekawa sprawa. Książka zapowiada się naprawdę ciekawie. Chętnie zajrzę:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawie się zapowiada, szczególnie dla maniaków kryminalnych zagadek

  OdpowiedzUsuń
 7. wydaje się ciekawa :) i okładka jakoś tak zwróciła moją uwagę, ma nadzieję, że uda mi się ją przeczytać już niedługo

  OdpowiedzUsuń
 8. Już mi się podoba:)
  Muszę znaleźć:)

  OdpowiedzUsuń
 9. juz sama okladkado mnie przemawia:)

  OdpowiedzUsuń

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Alan Gibbons - "Hate"

  "Hate" to kolejna książka, niezbyt obszerna, o której tak naprawdę można napisać zupełnie niewiele i aż niewiele. Autor zazna...