niedziela, 20 listopada 2011

"Kuszenie" - Anne Rice

  "Kuszenie" jest drugą książką Anne Rice, którą przeczytałem. Autorka ma ten dar, że przenosi mnie w inne wieki, w inne wymiary i wyzwala moje emocje nie pozwalając mi na zwykłe czytanie książki. To jest tajemnicą pisania tej kobiety. Potrafi mnie porwać na całego i wznieść na wyżyny czegoś, co szumnie nazywamy "prawdziwą sztuką".

  W "Kuszeniu" spotykamy się ponownie z Aniołem Malachiaszem i Tobym Odar'e. Nasza postać musi rozwiązać kolejną zagadkę i rozwiązać zagadkę "zatruwanych potraw" . Oczywiście Anne Rice nie byłaby sobą, gdyby to było tematem przewodnim książki. W każdej książce są ukazywane metafizyczne dylematy, a pisarka obnaża cechy naszej duszy. Oczywiście nie można nie wspomnieć o stylu, w którym ja osobiście się rozpływam w czasie czytania. Prawie nigdy tego nie robię, ale w "Pokucie" i "Kuszeniu" zaznaczyłem ołówkiem ciekawe teksty, nad których znaczeniem potem się zastanawiam. Robię tak, gdyż wiem że te książki nie są opowieściami, które czyta się pobieżnie, ale trzeba do nich wracać, smakować je i delektować się nimi. Prawdziwa uczta dla wytrawnych czytelników. Serdecznie polecam.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu


Prześlij komentarz

Remigiusz Mróz - "Zaginięcie"

 Z książkami Remigiusza Mroza mam problem. Jedna jest w moich oczach wybitna, a kolejna słaba. Według mnie "Zaginięcie" jest cz...