"Córki mordercy" - Randy Susan Meyers

  Co jakiś czas zdarza się, że jest mi dane czytać książki które mieszają mi w głowie, weryfikują moje przekonania i sprawiają że "milknę". Książka "córki mordercy" jest właśnie książką z tej półki. Książkę napisała kobieta, która zna ten problem od podszewki. Jest terapeutką rodzin zajmując się przemocą w rodzinie. Historia, którą nam przedstawia Meyers nie jest ckliwa, zmyślona, ani pozbawiona okrucieństwa. Pisarka doskonale bazuje na emocjach, na uczuciach. Mało tego. Opowiedziana historia została przeżyta przez autorkę. Mała Lulu wpuszcza do domu ojca, który jest w stanie wskazującym na pokaźne spożycie alkoholu. Między rodzicami dochodzi do kłótni, w wyniku której matka ginie zasztyletowana przez ojca. Książka jest opowieścią na różnych poziomach wiekowych i psychofizycznych dziewczynek, które coraz bardziej się od siebie oddalają i mają zupełnie odmienne spojrzenia na wiele spraw. To trudna historia o walce z przeszłości, o walce o przyszłość. Pięknie opowiedziana, bez zbędnych wulgaryzmów. Uważam, że to doskonały materiał dla studentów psychologii i resocjalizacji. Autorka doskonale uchwyciła zmiany osobowościowe i nakreśliła rysy psychologiczne, których nie powstydziłby się zawodowy psycholog. Serdecznie polecam każdemu. Naprawdę warto.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu


13 komentarzy:

 1. Mam nadzieję, że uda mi się ją szybko dostać, jestem ej bardzo ciekawa !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Tematyka bardzo mnie intryguje, więc będę miała na uwadze tę książkę.
  Pozdrawiam świątecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się! Książka warta bliższego poznania, wzbudza mnóstwo emocji:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja mama bardzo interesuje się psychologią i czyta takie książki, ja natomiast albo bardzo wzruszam się przy takich, albo zasypiam, także jeśli mama nie wypatrzy jej gdzieś na sklepowej półce i sobie nie zażyczy, to raczej po nią nie sięgnę, za ciężka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ochotę przeczytać tą książkę.
  Dałaś świetny opis który bardzo mnie zachęcił do zdobycia tej książki.
  Kiedyś czytałam podobną książkę o podobnej tematyce "Kochać mordercę" (coś takiego mniej więcej) jest to książka głównie o osobach które były partnerkami mordercy ...również ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje mi się, że to coś w sam raz dla mnie. Taka "moja" tematyka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam wielką nadzieję, że ją zdobędę w miarę szybko.

  OdpowiedzUsuń
 8. zaintrygowała mnie ta książka ...

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna, poruszająca książka. Zgadzam się całkowicie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Interesujące, może kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka z lity "koniecznie przeczytać"

  OdpowiedzUsuń
 12. Już gdzieś widziałam recenzję i bardzo mnie ta książka zainteresowała. Uwielbiam taką tematykę i na pewno po tę książkę już wkrótce sięgnę;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Brzmi naprawdę ciekawie, zwłaszcza, że taka tematyka mnie ciekawi. Może się za nią rozejrzę :)

  OdpowiedzUsuń

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Wojciech Chmielarz - "Żmijowisko"

Ta książka rzucała mi się w oczy w księgarniach, na forach internetowych czy też portalach społecznościowych. Większość opinii, które ...