wtorek, 6 marca 2012

Pierwsza rocznica i coś więcej...

  Za kilka godzin mój blog będzie obchodził roczek. To doskonała okazja, aby podziękować wam drodzy Blogerzy za obecność, oraz za wsparcie i cenne rady. Ten rok był dla mnie rokiem wyjątkowym. Poznałem tutaj wielu wyjątkowych ludzi, przeprowadziłem mnóstwo wywiadów z ciekawymi pisarzami,nawiązałem ciekawe znajomości. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami ogłaszam początek konkursu, który potrwa do jedenastego marca do północy. Do jury zaprosiłem pisarzy, na nich spadnie decyzja komu należą się nagrody. Kim są członkowie jury? No cóż..Na dzień dzisiejszy zdradzę tylko, że są to osoby, z którymi przeprowadzałem wywiady. A teraz pytanie konkursowe. Wychodzimy od cytatu :

"Część naszego życia polega na poszukiwaniu tej jednej osoby, która zrozumie naszą historię. Często okazuje się, że wybraliśmy niewłaściwie. Człowiek, o którym sądziliśmy, że rozumie nas najlepiej, odnosi się do nas później ze współczuciem, obojętnością albo wręcz antypatią. Z kolei ludzie, których obchodzimy, dzielą się na dwie grupy: tych, którzy nas rozumieją i tych, którzy wybaczają nam najgorsze grzechy. Rzadko zdarza się trafić na kogoś, kto ma obie te cechy naraz" - Jonathan Carrol "Szklana zupa".

 Pytanie konkursu to swobodne odniesienie do cytatu na podstawie bohaterów z ksiązek. Nie narzucam długości tekstu, ani formy. Ważne, aby było w miarę na temat.

  A teraz coś o nagrodach. Będą to audiobooki oraz  książki. Aktualnie nie mam pełnego zestawu, więc go nie podaję. Postanowiłem jednak, że książkami nie będą nowości wydawnicze, do których mamy dostęp w każdej księgarni, ale książki niespodzianki. Oczywiście ze zwycięzcami skonsultuję tytuły, aby nie okazało się, iż posiadają dany tytuł w swojej biblioteczce.

  Osoby, które zwyciężą są zobowiązane do przesłania mi w ciągu maksymalnie trzech dni swoich danych adresowych. A teraz o wyborze nagród. Sprawiedliwie będzie, jeżeli każdy będzie miał szanse do wyboru nagrody z puli, dlatego tez proszę w razie wytypowania o kontakt e-mailowy. Każdy członek jury będzie dysponował pewną pulą punktów i będzie przyznawał je według uznania. Każde kolejne miejsce w rankingu to niższa pula nagród. W ostatecznym rozrachunku sumuję punkty i na ich podstawie wyłaniam zwycięzców. Wtedy wysyłam e-maile z propozycjami. Oczywiście im mniejsze miejsce na liście, (suma punktów od jury), tym mniejsza pula nagród do wyboru. Nie zdecydowałem jeszcze o ilości nagród, ale z pewnością nie będzie ich mniej niż sześć. Przewiduję również nagrody pocieszenia dla tych, którzy nie dostaną nagród. Są nimi e-booki z moją powieścią "Trzy". Oczywiście dla tych, którzy zechcą przeczytać.

 Jeszcze raz dziękuję za to, że jesteście drodzy Blogerzy, Pisarzom za współpracę, a współpracującym Wydawnictwom za zaufanie. Życzę powodzenia w typowaniach. Na koniec dodam, że dane zwycięzców będą użyte wyłącznie do wysyłania nagród, po czym usuwane z poczty.


Prześlij komentarz

Remigiusz Mróz - "Zaginięcie"

 Z książkami Remigiusza Mroza mam problem. Jedna jest w moich oczach wybitna, a kolejna słaba. Według mnie "Zaginięcie" jest cz...