Grzesznicy i święci - Michael Seed, Noel Botham

  O fakcie kontynuacji historii "księdza stulecia" dowiedziałem się zupełnie przypadkowo, kiedy otrzymałem e-maila z wydawnictwa z zapytaniem o możliwość recenzji tej książki.   Mając w pamięci "dziecko niczyje" nie zastanawiałem się ani minuty.

  Michael Seed nie jest zwykłym księdzem, chociaż za takowego chciałby uchodzić. Związany z Zakonem Ojców Franciszkanów i będąc jego członkiem, doskonale czuje się również "na salonach". O czym traktuje ta książka? Ogólnie można powiedzieć, że autorzy serwują nam smakowite kąski dotyczące współczesnego Kościoła, ale nie tylko. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych historii które opowiadają o politykach i celebrytach znanych z telewizji i kolorowych gazet. Każdy rozdział traktuje o inne postaci. Mnie bardzo przypadła do gustu postać kardynała Hume'a. Ja po prostu kocham takowe książki. "Grzesznicy i święci" nie są wydumane, ale zbudowane na prawdziwych losach i podane w sposób przemyślany, skutkiem czego po zamknięciu czuje się niedosyt i czeka się na więcej. Ta książka pokazuje życie ludzi z innej strony, z takowej, z której my ich znać nie możemy. Tajemnica tej książki to również wiele humoru i ciepła. Naprawdę czyta się szybko. Interesuje Cię historia współczesna, Anglia i Rzym to z pewnością książka dla Ciebie.

 Ojciec Seed ma w sobie magnes, którym przyciąga ludzi do siebie, niezależnie od przekonań religijnych. Za jego przyczyną wiele osób przeszło do Kościoła Katolickiego. W książkach tego autora można odczuć charyzmę, która płynie od jego postaci.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu


8 komentarzy:

 1. Tematyka, którą lubię, więc będę miała na oku tę książkę:))
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. właśnie jestem w trakcie czytania, książka nie zrobiła na mnie takiego wrażenie jak Dziecko niczyje, ale czyta się ją całkiem przyjemnie :) ojciec Seed rzeczywiście jest człowiekiem pełnym charyzmy i to się czuje na każdej stronie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj,
  zajrzałam przypadkiem i ... b.zaciekawiły mnie Twoje spostrzeżenia i recenzje.Znajdę trochę więcej czasu aby poczytać wszystkie Twoje posty.Pozdrawiam - Edyta

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj,
  zajrzałam tu oczywiście przez przypadek i ... jestem pod wrażeniem.Ciekawe recenzje i spostrzeżenia.Muszę znalezć trochę więcej czasu aby poczytać wszystkie Twoje posty.Pozdrawiam - Edyta z Bydgoszczy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. O książce nie słyszałam, ale po Twojej recenzji chętnie po nią sięgnę. Myślę, że to jeden z gatunków, które czytam, więc nie powinno być większego problemu ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa książka i intrygująca recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
 7. No proszę. Już kontynuacja, a ja jeszcze oczywiście nawet pierwszego tomu nie dorwałam. :( Ale na pewno to zrobię. Uwielbiam takie książki.

  OdpowiedzUsuń

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Remigiusz Mróz - "Zaginięcie"

 Z książkami Remigiusza Mroza mam problem. Jedna jest w moich oczach wybitna, a kolejna słaba. Według mnie "Zaginięcie" jest cz...