sobota, 5 maja 2012

Grzesznicy i święci - Michael Seed, Noel Botham

  O fakcie kontynuacji historii "księdza stulecia" dowiedziałem się zupełnie przypadkowo, kiedy otrzymałem e-maila z wydawnictwa z zapytaniem o możliwość recenzji tej książki.   Mając w pamięci "dziecko niczyje" nie zastanawiałem się ani minuty.

  Michael Seed nie jest zwykłym księdzem, chociaż za takowego chciałby uchodzić. Związany z Zakonem Ojców Franciszkanów i będąc jego członkiem, doskonale czuje się również "na salonach". O czym traktuje ta książka? Ogólnie można powiedzieć, że autorzy serwują nam smakowite kąski dotyczące współczesnego Kościoła, ale nie tylko. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych historii które opowiadają o politykach i celebrytach znanych z telewizji i kolorowych gazet. Każdy rozdział traktuje o inne postaci. Mnie bardzo przypadła do gustu postać kardynała Hume'a. Ja po prostu kocham takowe książki. "Grzesznicy i święci" nie są wydumane, ale zbudowane na prawdziwych losach i podane w sposób przemyślany, skutkiem czego po zamknięciu czuje się niedosyt i czeka się na więcej. Ta książka pokazuje życie ludzi z innej strony, z takowej, z której my ich znać nie możemy. Tajemnica tej książki to również wiele humoru i ciepła. Naprawdę czyta się szybko. Interesuje Cię historia współczesna, Anglia i Rzym to z pewnością książka dla Ciebie.

 Ojciec Seed ma w sobie magnes, którym przyciąga ludzi do siebie, niezależnie od przekonań religijnych. Za jego przyczyną wiele osób przeszło do Kościoła Katolickiego. W książkach tego autora można odczuć charyzmę, która płynie od jego postaci.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu


Prześlij komentarz

Harlan Coben - "W domu"

  Zaczyna się od trzęsienia ziemi. Mija dziesięć lat od zaginięcia dwóch sześcioletnich chłopców w dzielnicy dla bogaczy w New Yersey. W...