Czarodziejka z lodowego kraju

 Czy każdy człowiek może pisać, a przy tym odnosić spektakularne sukcesy na niwie literackiej? Czytając przebieg kariery Yrsy jestem przekonany, że dla chcącego nie ma nic trudnego. Chcę przedstawić dzisiaj autorkę pochodzącą z Islandii. Ta sympatyczna kobieta z wykształcenia jest...inżynierem budowlanym, tak więc jej zawód z literaturą nie ma wiele wspólnego. A jednak...każda jej książka staje się bestsellerem w Islandii i często w innych krajach. Na polskim rynku wydawniczym jej powieść "Trzeci znak" wydało wydawnictwo MUZA cztery lata temu. Od tego czasu ukazały się "W proch się obrócisz",  "Weź moja duszę" "Lód w żyłach" i najnowsza "Pamiętam Cię". Każda powieść zbiera pochlebne recenzje polskich czytelników, przez co zwiększa się liczba fanów twórczości Yrsy Sigurdardóttir.  Pisarka jest postacią niezwykle utalentowaną. Pisuje nie tylko kryminały, ale również książki dla dzieci.  

  Autorka specjalizuje się w mieszance horroru i kryminału. Trudno jest jednoznacznie zakwalifikować literaturę, którą uprawia. Ale łatwo jest się od niej uzależnić.  Pisarka często wraca w swoich powieściach do wierzeń ludowych, co doskonale komponuje się z jej opowieściami.  Pisanie traktuje jako hobby. Pisuje w wolnym czasie, stawiając na pierwszym miejscu życie zawodowe. Nie pozostaje mi nic innego, niż napisać że książki islandzkiej pisarki uzależniają. Dlatego czytamy na własną odpowiedzialność. Mieszanka strachu, ciekawości i podekscytowania w czasie są gwarantowane.

  

2 komentarze:

  1. z chęcią zapoznam się z jej twórczością :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niezupełnie jestem przekonana do twórczości tej autorki, chociaż słyszałam już o jej książkach kilka pochlebnych opinii. Na razie się wstrzymam.

    OdpowiedzUsuń

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Joanna Opiat - Bojarska - "Ucieczka"

  Książkę zamierzałem przeczytać jakiś czas temu, kiedy zobaczyłem jej zapowiedź. Escape room to miejsca mi nieznane, ale powstaje ich co...