środa, 18 lipca 2012

"Ostrożnie z marzeniami" - Maja Kotarska

  Autorka nie była mi znana do tej pory. Nie czytałem jej wcześniejszych powieści, a napisała ich już sześć. Zacząłem od  "Ostrożnie z marzeniami" i myślę, że to dobry wybór.

  Główna bohaterka o imieniu Agnieszka otrzymuje niespodziewanie spadek po prawie nieznanym jej wujku Tadeuszu. W spadku otrzymuje również lokatorkę - panią Sabinę, która robi wszystko, aby życie nowej lokatorki i właścicielki domu stało się prawdziwym koszmarem. Pomysły starszej pani na obrzydzenie jej życia są bliskie doskonałości,a  do tego manipulacje. Oczywiście do tego wszystkiego mamy wątek kryminalny. Szajka przestępców pojawia się nagle w domu i zaczyna się...Doskonała książka na letnie dni dla miłośników prozy Małgorzaty Kursy i Joanny Chmielewskiej. W trakcie czytania nie radzę spożywać posiłków, albo pić płynów. Oplucie kartek w reakcji śmiechu gwarantowane. To lekka, humorystyczna opowieść o sile przekonań i ludzkiej obłudzie.

                                   Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu


Prześlij komentarz

Remigiusz Mróz - "Zaginięcie"

 Z książkami Remigiusza Mroza mam problem. Jedna jest w moich oczach wybitna, a kolejna słaba. Według mnie "Zaginięcie" jest cz...