"Assassin's Creed Objawienia" - Oliwer Bowden

  Po raz pierwszy przeczytałem książkę, która powstała na podstawie bestsellerowej gry "Assassin's Creed" firmy Ubisoft. Długo biłem się z myślami, czy z pewnością chcę ją przeczytać i czy sprostam temu zadaniu. W końcu to fantastyka, do której jestem z lekka uprzedzony, ale ostatecznie zaryzykowałem. Co mnie do tego przekonało? Opis tej historii, a raczej dwa słowa "Templariusze" oraz "Zaginiona biblioteka". "Objawienia" to czwarta część serii. Czytanie jej bez znajomości poprzednich jakoś specjalnie nie wpłynęła  na mój odbiór opowieści. Powiem więcej, opowieść okazała się szalenie interesująca, a ja sam z pewnością sięgnę po poprzednie trzy tomy. O samej fabule nie będę się rozpisywał, każdy zainteresowany znajdzie jej treść w internecie. Czytając książkę nie miałem wrażenia że czytam fantastykę, co jest dla mnie dodatkowym plusem. Kolejny punkt to czcionka i rozmieszczenie tekstu. Czcionka jest stosunkowo duża, oczy się nie męczą, a  szerokie marginesy również wpływają korzystnie na ogólny komfort czytania. Nie sposób nie wspomnieć o profesjonalnie wykonanych okładkach, które przyciągają wzrok. Wydawnictwo Insignis po raz kolejny stanęło na wysokości zadania, oferując czytelnikowi książkę wydaną w sposób dopracowany w każdym calu.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu


5 komentarzy:

 1. Bardzo mi się ta książka marzy. Uwielbiam grę, więc chętnie przeczytam kolejną już część :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś grałam w Assassin's Creed I i chciałabym przeczytać wszystkie tomy - niestety gra mnie znużyła przez wykonywanie tych samych czynności i ledwo ją przeszłam do końca.

  OdpowiedzUsuń
 3. nie gram i nie grałam w takie gry tak więc i książka pomimo typu fantasty nie bardzo mnie kusi :( pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie grałam, ani nie czytałam poprzednich części, ale teraz w ręce wpadły mi właśnie "Objawienia". Jestem w trakcie lektury i póki co bardzo mi się podoba.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem fanem serii Assassin's Creed, a Objawienia to naprawde dobra ksiazka :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Joanna Opiat - Bojarska - "Ucieczka"

  Książkę zamierzałem przeczytać jakiś czas temu, kiedy zobaczyłem jej zapowiedź. Escape room to miejsca mi nieznane, ale powstaje ich co...