Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z stycznia 26, 2012

Wywiad z Beatą Andrzejczuk

Piter Murphy: Witaj serdecznie. Dziękuję, że zgodziłaś się porozmawiać ze mną. Na początek mam zwyczaj jako gospodarz proponować filiżankę herbaty, lub kawy.
Beata Andrzejczuk: Poproszę kawę z mlekiem. Jeśli mamy expres, to mocną z expresu, z ubitym mlekiem. Uwielbiam kawę.
PM: Kiedy zabrałem się za studiowanie Twojego życiorysu, nie mogłem wyjść z wrażenia. Jesteś laureatką wielu konkursów literackich, a do tego normalną kobietą, której woda sodowa nie uderzyła do głowy. Czujesz się spełniona w roli pisarki?
BA: Moja praca daje mi bardzo dużo satysfakcji. Jednak, czy jestem spełniona? Nie, Piotrze, chyba nie. Wciąż chcę pisać lepiej, trafiać wciąż do nowych czytelników, poruszać coraz to inne tematy. Spełnienie kojarzy mi się z końcem, może niesłusznie, ale gdybym poczuła się spełniona w roli pisarki, to czy byłby sens, abym pisała nadal? Sama nie wiem. To bardzo trudne pytanie. Wolę o tym myśleć w kontekście, że nie zmierzam konkretnie do jakiegoś celu, ale że sama droga już jest cele…

Najlepsze ksiązki 2011 roku

Podsumowanie książkowych hitów, czyli konkurs „Najlepsze książki roku” – edycja 2011

„Czasami robię podsumowanie, z różnych okazji. Są w życiu takie momenty, które przypominają o tykaniu zegara i wtedy zastanawiasz się, co dalej, na przykład przy okazji urodzin czy sylwestra” pisze Janusz Leon Wiśniewski, a słowa te znakomicie oddają refleksyjny charakter podsumowań. Tym razem jednak nie do ubiegłorocznych dokonań czy przełomowych wydarzeń będziemy wracać, ale do książek, które w znaczący sposób wpłynęły na nasze życie.
Po  konkursach „Najlepsze książki na wiosnę”, „Najlepsze książki na lato”, "Najlepsze książki na jesień" oraz "Najlepsze książki na zimę" nadeszła pora na odpowiedź, które spośród nich okażą się „Najlepszymi książkami roku 2011”. Około 200 tytułów, zwycięzców kwartalnych edycji, stanęło do rywalizacji o ten zacny tytuł, a walka jest niezwykle ostra, bowiem wszystkie zgłoszone pozycje mają równe szanse, by zostać tymi „naj”!
Na stronie internetowej k…

Maria Nurowska - wywiad w pytaniu na śniadaniu"

Witajcie. Wstawiam linka do ciekawego wywiadu z Marią Nurowską, dotyczącą najnowszej książki "Drzwi do piekła". Ja za parę godzin spotkam się na łamach bloga z Beatą Andrzejczuk - niezwykle popularną pisarką, autorką wielu książkowych hitów jak " Pamiętnik nastolatki". ZAPRASZAM!!!
Rozmowa Alicji Resich - Modlińskiej z Marią Nurowską