piątek, 16 sierpnia 2013

"Słodka bomba Silly" - Marcin Brzostowski

  Marcin Brzostowski jest autorem, który nie wybiera prostych rozwiązań w literaturze. Każdy jego utwór jest jedyny w swoim rodzaju. Trudno jest porównać jego twórczość do innych autorów.

  Najnowsza opowieść "Słodka bomba Silly" jest kolejną książką, w której nic do końca nie jest pewne.  Czy bombie można nadać imię i przypisać ludzkie cechy? Marcin Brzostwoski udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Celem bomby jak wiadomo jest wybuch, a  w konsekwencji śmierć, często połączona ze zniszczeniem obiektów nieprzyjaciela.

  W książce pierwsze skrzypce gra Silly, ale nie tylko. Kiedy bomba trafia do hotelu z ważną misją, pojawia się...Nie wiem, ile mogę napisać, aby za wiele nie zdradzić. Bardzo mi się podoba podejście autora do kwestii bezsensownych wojen. Przesłanie, jakie mam daje jest jak najbardziej na czasie. Bomba musi dokonać ważnego wyboru. Czy będzie to prawidłowy wybór?

  Urzekła mnie ta historia. Znakomicie skonstruowana i przemyślana niesie w sobie duży potencjał oryginalności. Książka zaskakuje, bawi, ale i stawia ważne i trudne pytania. Polecam i czekam na kolejne utwory Autora.
Prześlij komentarz

Simona Kossak - "O ziołach i zwierzętach"

 Wiele dobrego słyszałem o autorce, dlatego postanowiłem przeczytać coś jej autorstwa. Mój wybór był przypadkowy, a może jednak nie? Naz...