wtorek, 11 lutego 2014

"Wszystko na słowa" - Asia Press   „Wszystko na słowa” to opowieść jedyna w swoim rodzaju. Nie jest to opowieść z tradycyjnymi postaciami, z fabułą której akcja wciąga i uzależnia.  Tutaj dostajemy coś zupełnie innego. Utwór przypomina zbiór figur, z figurą centralną, a jest nią kobieta u schyłku swojego życia. Kobieta dobiega krańca swoich ziemskich dni. Każdy rozdział to historia opowiedziana oczami innej osoby. Każdy rozdział to kolejny obraz tej osoby widzianej w przeszłości.  O postaci centralnej wiemy niewiele. Ale to ona na podstawie opisów i wspomnień budzi w nas skrajne emocje.

  Bardzo mi się podoba pomysł na tę książkę. Nigdy nie spotkałem się z takim ujęciem tematu, a jest on bardzo ciekawy i co najważniejsze przekonujący. Forma monologów jest doskonałym wybiegiem i wpasowuje się w całość. Autorka bardzo inteligentnie pokazuje nam ludzkie słabości, które uwidaczniają się w myślach i w zachowaniu, a  skierowane są w kierunku kobiety. Obserwacje poczynione oczami innych są przekonujące i dają do myślenia. To wstrząsający i przenikliwy obraz psychologicznych ludzkich ułomności, jakie widzimy w innych. Historia dająca do myślenia i prawdziwa perełka wśród przesłodzonych historii jakimi jesteśmy zalewani. 

 Autorce gratuluję udanego debiutu, wielkiego talentu i umiejętności wcielenia się w tok myślenia postaci, w które autentycznie uwierzyłem. Wielki szacunek za kunszt literacki i swobodę, jaka jest wyczuwalna w słowach. Surowość tekstu jest tutaj atutem. Nie ma tutaj banalności i zbędnych historii. Jest wszystko co potrzebne. Dokładnie tyle. Kibicuję Autorce i czekam na kolejne książki, a jestem przekonany że takowe się pojawią.

Książkę mozna zakupić pod adresem:

 http://virtualo.pl/wszystko_na_slowa/i140234/?q=Asia+Press

Za plik dziękuję Autorce oraz blogerce Marcie.
Prześlij komentarz

Katarzyna Miller - "Nie bój się życia"

Każdy z nas zmaga się z lękami, czy obsesjami. Jest to wpisane w nasze  życie i nie unikniemy tego. Autorka w krótkich rozwiązaniach opi...