środa, 14 stycznia 2015

"Milaczek" - Magdalena Witkiewicz

  "Milaczek" to pierwsza książka autorki zdobywającej szturmem serca czytelników również poza granicami kraju.
Milena to kobieta z kilkoma kilogramami ponad stan, ale z dużym sercem i wierząca w wielką miłość. Milaczek wierzy w miłośc na dobre i na złe z dentystą, ale wpływ mamusi maminsynka jest zbyt duży i nie jest to proste. Ale od czego jest ciotka Zofia, Bachor i jej ojciec?  Oj dzieje się...Magdalena Witkiewicz jest znana z tego, ze pisze dla kobiet o kobietach. W "Milaczku" również od tego nie ucieka.

 Już od pierwszej strony powieści śmiałem się w głos. Nie można inaczej. Komedia pomyłek, uzupełniona ciekawymi dialogami i komicznymi sytuacjami. Byłem zdziwiony, że to dopiero debiut pisarki.

"Milaczek" to zupełnie inna historia niż większość książek autorki. Autorka zmierzyła się już z różnymi grupami. Pisze dla kobiet, ale również dla dzieci. Podejmuje się opisu problemów, często przemilczanych w polskiej literaturze. Jej udany debiut stał się bestselerem, a teraz każda kolejna (długo oczekiwana ) powieść pokazuje losy kobiet, ich zagmatwane historie i zdobywa zachwyty kolejnych czytelniczek i czytelników. "Milaczek" to doskonałe antidotum na chandrę i długie, zimowe wieczory. Serdecznie polecam, szczególnie ponurakom.
Prześlij komentarz

Zapowiedz ksiązki

Dzisiaj zapowiedź książki, która ukaże się 28 lutego. „Unf*uck Yourself. Napraw sie” to bestsellerowa książka Gary’ego Johna Bishopa, znaneg...