"Ostatnia wola Sonji" - Asa Hellberg

 Okładka zwiastuje słońce, ciepło i lekką historię o trzech kobietach. Czysta woda, ciepło, czego można chcieć więcej o tej porze roku? Czy warto wybrać się w tę podróż?

 Lubię historie kończące się dobrze, niczym w bajce. "Ostatnia wola Sonji" należy do tego typu książek. Sonja - tytułowa postać nie występuje zbyt długo. Poznajemy ją tuż przed śmiercią. Za życia należała do osób kontrowersyjnych i niezwykle tajemniczych, o czym przekonują się trzy bliskie przyjaciółki wezwane do adwokata celem odczytania spadku. Nie potrafią wierzyć w to co słyszą. Ich zmarłą przyjaciółka była bajecznie bogata i pozostawia im wielkie spadki. Pierwsza częśc jest przelewana po odczytaniu ostatniej woli zmarłej, ale jest jeszcze coś. Każda z trzech kobiet ma wyznaczone zadanie, na pozór proste, ale jak to bywa z kobietami - przewrotne.

  Historia się rozkręca, akcja zaskakuje. Ale jest coś jeszcze. Przystojni mężczyźni, a bohaterki wiedzą że nie jest to przypadek. Jak bardzo Sonja namiesza zza grobu? Okazuje się, że nawet będąc po drugiej stronie potrafi nieźle namieszać.

 Podoba mi się morał tej książki. Człowieka poznajemy na tyle, na ile daje się poznać. Maggan, Susanne i Rebecka są ciągle zaskakiwane, ale wciągają się w wyznaczone zadania. To dobry moment aby przekonać się jak dobrze znała je przyjaciółka. Rozdzielone po świecie tęsknią za sobą i odwiedzają się, o ile pozwala im czas. Są zaskoczone zmianami, które odkrywają w sobie. 

  "Ostatnia wola Sonji" okazała się ciekawą i oryginalną lekturą. Pisarka doskonale pokazuje charaktery kobiet, pięknie opisuje Londyn, Paryż i Majorkę. W czasie lektury zapragnąłem znaleźć się w tych konkretnych miejscach, poczuć atmosferę, napić się wina i odbyć pogawędkę z mieszkańcami. A jest na to wielka szansa. W przygotowaniu jest druga część "Sekret Sonji". Serdecznie polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Wojciech Chmielarz - "Żmijowisko"

Ta książka rzucała mi się w oczy w księgarniach, na forach internetowych czy też portalach społecznościowych. Większość opinii, które ...