Krystyna Mirek - "Francuska opowieść"

 "Francuska opowieść" jest moją pierwszą opowieścią autorki znanej z popularnych powieści obyczajowych, prywatnie nauczycielki języka polskiego. Nieświadomie sięgnąłem po drugą część perypetii rodaków na obczyźnie. Dowiedziałem się o tym przypadkowo po zakończeniu lektury. Wcale mi to nie przeszkadzało, ale czasami stawiałem sobie pytania dlaczego np. mężczyzna żyje na winnicy  a jego dzieci wychowuje jego siostra.

 "Francuska opowieść" jest historią toczącą się w południowej Francji. Grupa znajomych chce pogodzić wakacje z zarobkami. Każdy z nich jest inny i każdy nosi w sobie wielką tęsknotę za czymś ulotnym, prawdziwym i stabilnym. Czy wakacyjna podróż okaże się spełnieniem i odnalezieniem życiowej przystani? Wielką rolę w powieści odgrywa winnica i jej właściciel - Hrabia i jego brat.

 W powieści toczy się kilka wątków. Autorka wykazała się dużą dojrzałością ludzkiej psychiki, nadając postaciom wielki koloryt, pokazując ich cienie i blaski. A każda z postaci jest niepowtarzalna. Na uwagę zasługuje zwrócenie uwagi na miejsca. Pisarka bez problemu radzi sobie z opisaniem miejsc, porywając czytelnika w wir tajemniczych a zarazem niezwykle ciekawych miejsc. 

 "Francuska opowieść" to mądrze napisana powieść. Nie ma tutaj udawania, niepotrzebnych ozdobników. Za to jest słońce, romanse, ludzkie problemy i rozterki. Niczym w prawdziwym życiu. Z pewnością za krótki czas sięgnę po poprzednią część przygód bohaterów z którymi zdążyłem się zaprzyjaźnić. Idealna lektura na zbliżające się wakacje. Polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Wojciech Chmielarz - "Żmijowisko"

Ta książka rzucała mi się w oczy w księgarniach, na forach internetowych czy też portalach społecznościowych. Większość opinii, które ...