Kasia Bulicz-Kasprzak - "Szlachetne pobudki"

 "Szlachetne pobudki" są kontynuacją  "Domu na skraju", którego niestety nie dane mi było przeczytać. Jednak nie przeszkodziło mi to w trakcie lektury, która okazała się ciekawa. Jak zwykle nie skupię się na fabule, chociaż ta jest ciekawa. Powódź i to co następuje po niej, odbudowa życia które legło w gruzach i nie tylko w wymiarze materialnym, ale głównie psychicznym. Bohaterowie są pokazani w trudnych dla siebie momentach, rozdarci dokonywaniem wyborów na które nie zawsze są gotowi. 

 Brawo za przekazanie emocji. Wielki plus za dialogi i ciekawe wydarzenia towarzyszące czytelnikowi do ostatniej strony. Katarzyna Bulicz - Kasprzak pisuje dla kobiet, o kobietach i nie dziwi mnie że podbija kobiece serca. Doskonale wyczuwa rytm, wskazuje na ważne aspekty ich funkcjonowania i na przykładzie mieszkańców ulicy Różanej pokazuje ludzkie losy, jakże trudne, pokręcone. 

 Muszę przyznać że pierwszy kontakt z twórczością autorki pozytywnie mnie zaskoczył. To piękna historia niosąca w sobie elementy nadziei. Pisarka pokazuje różne kobiety, co do których osąd pozostawia czytelnikowi. Sylwia, Marta i Agata, Wanda. Czy życie bardziej dzieli, niż łączy? Czy wszystko jest takie jak widzimy? Z przyjemnością sięgnę po pierwszą cześć mieszkańców na ulicy Różanej. Czy na Różanej pachną róże? Odpowiedź może czytelnika zaskoczyć. Polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Spencer Quinn - "Po dobrej stronie "

Nie wierzyłem blurbom dwóch wybitnych pisarzy, gdyż szczególnie King i jego zachwyt nad "Dziewczyna z pociągu" był według mni...