czwartek, 9 czerwca 2016

Maciej Szaciłło, Karolina Szaciłło -"DETOKSY czyli jak oczyścić swój organizm dla zdrowia i urody"

  W naszym kraju trawa od kilku lat moda na zdrowe odżywanie.  Kolejne książki traktujące o tym, co dobre dla naszego organizmu, wyrastają niczym grzyby po deszczu. Niestety, ich jakość jest różna. Często firmowane nazwiskami celebrytów mają niewiele wspólnego z tematyką. 
Czym różni się ta pozycja od innych? Doskonałym podejściem do czytelnika, które jest wykazane w wyczerpaniu tematów dotyczących oczyszczania organizmu. Sama detoksykacja to mniej stresu, spokojny sen, mniej kilogramów, więcej energii i poprawienie wyglądu. 

 Ta książka jest wyjątkowa z kilku przyczyn, o których postaram się napisać. Po pierwsze jest napisana przez ludzi, znających się na odżywianiu. Autorzy opisują metody, które pomagają nam powrócić do pełnej równowagi zdrowotnej, dzieląc książkę na rozdział o przygotowaniu się do detoksu,  a następnie mamy detoks ajuwerdyjski oraz detoks krzemowy, chiński, w "płynie", chlorofilowy, owocowy, oraz kuracje osuszającą i zwiększającą odporność. Brzmi nieznajomo? Nie szkodzi.

  Na początku zostajemy wprowadzeniu w tematykę detoksu, oraz zostajemy poinformowani o przygotowaniu się do tej formy odtruwania organizmu.  

Zaskoczyła mnie ilość informacji, łącznie z listami zakupów potrzebnymi do każdej detoksykacji. Dodatkowym atutem są fotografie, będące same w  sobie sztuką. 

Każdy, kto pragnie zrobić coś ze swoim życiem, powinien po nią sięgnąć. Doskonała pozycja na polskim rynku, zawierająca zdrowe, smaczne i tanie przepisy. Serdecznie polecam. 

 

 

 

 

Prześlij komentarz

Hope Jahren - "Lab girl"

  Czytanie książek, w których ludzie dzielą się swoją pasją, wyzwala we mnie wiele pozytywnej energii. Zawsze zakładam, że cały tekst jes...