Agnieszka Monika Polak - "Ślad przeznaczenia"

 Dzisiaj kilka słów o książce, którą objąłem patronatem, a raczej o tomie pierwszym pod znamiennym tytułem "Ślad przeznaczenia".
 Autorka debiutowała kilka lat temu powieścią "Mimo wszystko". Wtedy dane mi było przeczytać i ocenić debiut autorki, która pisze inaczej od większości. W czym przejawia się owa inność? Autorka nie obawia się opisywać tego co spotyka ją na co dzień, przenosząc na karty swoich książek swoje przemyślenia, refleksje i to, co jest ważne  w codzienności. Autorka swoje spotkania autorskie uatrakcyjnia graniem na skrzypcach.

Agnieszka Monika Polak wgłębia się w historie na pozór banalne z codziennego życia, odnajdując  w nich drugie dno, ukryte przesłania. Pokazuje świat zwykły, a zarazem niezwykły. Istota niezwykłości przejawia się w odczarowywaniu każdego dnia. Autorka nie obawia się konfrontacji ze sobą, jest kimś w rodzaju "wojowniczej księżniczki", która pokazuje, że kiedy naprawdę głęboko czegoś pragniemy, to otrzymujemy to w darze. 

 Trzeba posiadać niezwykły dar obserwacji i dużą empatie, aby wgłębić się w  to co się widzi i opisać to w sposób niezwykły, przejmujący, eteryczny.  Przeczytamy o czymś niewidzialnym, o tym wszystkim, co napędza nasze życie i nasze wybory. 

 Droga autorki jest ciekawa, ludzie w tej podróży są kolorowi, czasami spontaniczni i kolorowi, czasami szarzy i smutni. Agnieszka Polak udowadnia, iż życie nowi wszystkie kolory tęczy. 

Więcej na temat książki napisałem tutaj.


A teraz niespodzianka!!!!

Wraz z autorką organizuję konkurs. Do wygrania dwa nowe zestawy dwóch tomów powieści "Ślad przeznaczenia", oraz "Podróże  z bliską".   Pytanie jest banalne, a rozpisywać się można do woli. A oto jego treść:"Czym dla mnie jest podróż przez życie". Można pisać prozą lub poezją". Konkurs trwa do niedzieli 14-ego maja, a zwycięzców poznacie tego samego dnia wieczorem. Odpowiedzi zostawiamy pod tekstem, w komentarzach. Wyniki ogłoszę w komentarzach. Osoby wybrane przez autorkę przesyłają mi swoje dane adresowe, oraz wiadomość, czy życzą sobie książki z dedykacją. Na dostarczenie danych dostajecie 24 godziny. Mam nadzieję, że wszystko jest jasne. Zapraszam do pisania, komentowania i życzę wygranych.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Sally Rooney - "Normalni ludzie"

  Bardzo chciałem przeczytać książkę, którą wychwalają pod niebiosa znawcy literatury, a do tego otrzymała jedną z najważniejszych nagród li...