Nicolas Sparks -" Dla ciebie wszystko"

 Nicolas Sparks jest moim ulubionym pisarzem obyczajowym. tematem przewodnim zawsze jest miłość, ale opisuje jej wszystkie kolory i odcienie. "Dla ciebie wszystko" jest opowieścią o dwojgu ludziach, których połączyła miłość, rozłączył los, a do spotkania doszło po latach, kiedy umiera ich wspólny przyjaciel. Dawson i Amanda mają swoje życia, ona rodzinę i dzieci, on wiedzie żywot samotnika. Kiedy dochodzi do niespodziewanego spotkania, odżywają wspomnienia sprzed lat. Amanda usiłuje bronić się przed uczuciem, ale nie jest to takie proste. Sama ma dorosłe dzieci i męża alkoholika. Więc wydaje się, że wszystko zakończy się szczęśliwie. A jednak Sparks zaskakuje.

 "Dla ciebie wszystko" nie jest typową powieścią, przy której czytelnik odpoczywa. Ostatnie rozdziały są pełne emocji. Amanda okazuje się być odpowiedzialną matką i żoną. A Dawson...no cóż...porachunki z przeszłości trzeba w końcu wyrównać.

 U Sparksa jak zwykle jest tajemniczo, wspaniale się czyta, są emocje, czasami pojawiają się łzy. Sparks nie zostawia otwartej furtki, nie pozwala czytelnikowi na uśmiech na twarzy. Życie za życie.

"Dla ciebie wszystko" to historia o wielkiej miłości i prawdzie, która nadchodzi po latach. Autor pokazuje czytelnikowi świat będący wielkim zakłamaniem. Udawanie szczęścia, zakłamanie, ukrywania choroby alkoholowej męża przed światem. Sparka znowu błyszczy, pisząc przejmująca historię, od której długo nie będę mógł się uwolnić. Ale jestem do tego przyzwyczajony, kiedy czytam jego książki. Wszakże to mistrz. Teraz z przyjemnością obejrzę film na podstawie książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Luanne Rice - "Ostatni dzień"

    Sięgając po "Ostatni dzień" miałem wielki apetyty na coś wyjątkowego i coś wciągającego. Od pewnego czasu moje oczekiwania czy...