Anna Szczepanek - "Nietypowa Matka Polka"

  Po książkę sięgnąłem przypadkowo. Ufam temu, co wypuszcza wydawnictwo Edipresse i tym razem się nie zawiodłem. Autorka opowiada o swoim życiu na obczyźnie, o swoich perypetiach. Autorka ma rzadki dar śmiania się samej ze siebie, uwewnętrzniania komicznych sytuacji, w których brała udział. Dzięki dystansowi do siebie i świata powstały niezwykłe historie, które bawią ale również wprowadzają refleksję. 

Anna Szczepanek bawi się słowem, nie ubierając go nadto, ale nie żałuje sobie przy tym epitetów, które ogólnie uważane są za wulgarne, ale w tej książce wpasowują się doskonale. 
 Dlaczego warto sięgnąć po tę pozycję? Emanuje z niej pewna siła, kobiecy pierwiastek osoby, która pod pozorem delikatnej istoty ukrywa potężną broń. To taka wojownicza, polska księżniczka Xena. Oj, potrafi walczyć nie tylko na sali porodowej, ale także w prozaicznych sytuacjach, jak chociażby sytuacja w sklepie. 

Warto mieć na uwadze. Polecam serdecznie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Andrew Neiderman - "Adwokata diabła"

  Książkę przeczytałem jakiś czas temu, ale zwlekałem z napisaniem o niej z prostego powodu. Jest jedną z tych lektur, jakże nielicznych,...