Kelly Weinersmith, Zach Weinersmith - "Jakoś wkrótce. Dziesięć technologii niedalekiej przyszłości, które wszystko usprawnią i/lub zepsują"

 Pod długim tytułem kryje się ciekawa książka, traktująca o technologiach, o których mamy raczej znikome pojęcie. A przynajmniej lwia cześć z nas. Uznana badaczka plus rysownik stworzyli książkę, która oprócz ciekawych rysunków zawiera również dużą dawkę humoru, a to przekłada się na jakość. Autorka z dystansem i w sposób prosty opowiada o sprawach, które są ważne dla ludzkości i wpływają na nasze życie. Nie miałem pojęcia, że takie tematy jak synteza jądrowa czy programowalna materia, mogą być opisane w tak ciekawy sposób. 
Autorka wykazuje się obszerną wiedzą w wielu tematach i co najważniejsze, potrafi przeprowadzić to w taki sposób, że dobrze się bawimy, a przy tym przyswajamy wiedzę. 
To książka zarówno dla nastolatka, jak i dla osoby dorosłej. Doskonały wstęp do głębszej analizy życia i tego, z czym się spotykamy, albo o czym nie mamy pojęcia. Warto sięgnąć. Gwarantowana spora dawka humoru oraz mnóstwo ciekawostek do przyswojenia. Polecam. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Sally Rooney - "Normalni ludzie"

  Bardzo chciałem przeczytać książkę, którą wychwalają pod niebiosa znawcy literatury, a do tego otrzymała jedną z najważniejszych nagród li...