niedziela, 10 lipca 2011

Trochę słońca w deszczowy dzień

  Wczorajszego wieczora miałem okazję przeprowadzić długą rozmowę z uroczą pisarką, której książki są dobrze znane szczególnie kobietom, chociaż sądzę że mężczyźni również czytają jej książki, ale jakoś nie spieszą o tym informować świata. Autorka od początku rozmowy wykazała się dużą skromnością, wrodzoną inteligencją oraz bardzo pozytywnym nastawieniem do życia. O kim piszę? Piszę o Katarzynie Michalak znanej z takich książek jak „Sekretnik”, „Lato w Jagódce”, „Poczekajce”, „ Zachcianku”, „Zmyślonej” i innym książkach, które rozświetlają czytelnikom życie i dają wiele wskazówek.

    Niestety zgodnie z wcześniejszą decyzją zamknąłem „przepytywanie” pisarzy na okres wakacyjny, ale Katarzyna Michalak otworzy nowy sezon już we wrześniu. Już w pierwszy czwartek września spotkamy się z Kasią i porozmawiamy. O czym? Naturalnie o tym co kocha. O jej dorobku literackim, o kolejnych planowanych książkach, ale z pewnością będzie w wywiadzie dużo, dużo więcej informacji. Dodam że wywiad z Kasią będzie przeprowadzony w innej formie, niż do tej pory.W jakiej? Na razie niech to zostanie słodką tajemnicą.

    Katarzynę Michalak z pewnością cechuje coś, co nazywa się skromność, duża pokora, ogromny potencjał inteligencji, empatii oraz dystans do świata i ludzi. Po paru minutach "mnie miała". Co to znaczy? Trudno jest zdobyć moje zaufanie, nawet wśród znajomych, a Kasia ma w sobie coś takiego że wszelakie mury od razu runęły. Jestem przekonany doskonale przekłada się na kontakt z czytelnikami które doskonale rozumieją to co chce przekazać w swoich książkach, szczególnie z tymi z którymi spotyka się osobiście. Ja sam przyznaję się że nie czytałem żadnej książki tej autorki, ale zamierzam to zmienić w czasie wyjazdu wakacyjnego. Jestem ciekawy książek Kasi. Zapraszam do obejrzenia krótkich spotów reklamujących jej wybrane książki. Wczoraj przypadkowo zobaczyłem teledysk „Poczekajki” i chcę przeczytać tę książkę. Kto z nas nie szuka w swoim życiu Edenu? Zapraszam do zapoznania się z książkami Kasi Michalak.Zapraszam nie tylko kobiety, ale również mężczyzn. 

Tutaj znajdziemy linka do strony autorki.

Poniżej zamieszczam teledyski które nawiązują do książek Kasi. 

Prześlij komentarz

Remigiusz Mróz - "Zaginięcie"

 Z książkami Remigiusza Mroza mam problem. Jedna jest w moich oczach wybitna, a kolejna słaba. Według mnie "Zaginięcie" jest cz...