"Zaskoczeni łaską" - Philip Yancey

   Philip Yancey jest znanym na świecie chrześcijańskim pisarzem. Jego książki sprzedają się w milionowych nakładach. Książka "Zaskoczeni łaską" nie jest prostą opowieścią dla grzecznych dzieci ani nie jest straszeniem ogniami piekielnymi. Wręcz przeciwnie. Autor chwyta za serce pokazując na przykładzie wybranych historii jak działa łaska od Boga. A często trudno będzie zaakceptować czytelnikowi to co będzie czytał ze względu na brutalność i tragizm sytuacji. Ale jest coś pozytywnego...autor doskonale rysuje postacie psychologiczne pokazując jak bardzo można się zmienić gdy człowieka dotknie "Boży palec".

  Mnie osobiście książka wydała się szalenie interesująca może ze względu na treści i historie ludzi, które czasami są nieprawdopodobne, a w innych miejscach takie zwyczajne. Autor przekonuje nas że łaska jest darem i jej otrzymanie potrafi zmienić nasze życie i uzdrowić nasze relacje z otoczeniem. To piękna książka napisana prostym językiem który doskonale trafił w moje serce i w moją duszę. Książka wzbudza głęboką refleksję i szybko się nie zapomina o jej treści, a to przecież jest ważne. Polecam.


Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu


9 komentarzy:

 1. Czyli widzę coś dla mnie :). Rozpływam się w książkach poruszających temat wiary, o ile nie są napisane z przesadnym rozmachem i zacietrzewieniem. Pozdrawiam.
  anadriell.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Intrygująca książka. Tematyka na pewno bardzo trudna i pewno kontrowersyjna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właściwie to już zarezerwowałam w bibliotece, teraz czekam tylko na odbiór. Mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam podobnie, jak moja przedmówczyni - o ile ktoś na siłę mnie nie przekonuje do swoich poglądów jestem skłonna je rozważyć. Mam nadzieję, że i tak będzie w tym przypadku, bo recenzja brzmi zachęcająco.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie słyszałam o tym autorze, bardzo chętnie sięgnęłabym po coś z Jego twórczości.

  OdpowiedzUsuń
 6. hmm nie wiem czy dla mnie ale z drugiej strony, jak nie przeczytam to się nie dowiem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Interesująca tematyka książki

  OdpowiedzUsuń
 8. Też nigdy o nim nie słyszałam, ale chętnie po nią sięgnę. W ogóle po tego autora

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka o religioznawstwie z zagadnieniem łaski to nie jest lektura dla mnie. Całkowicie i bezapelacyjnie, nie z mojej bajki.

  OdpowiedzUsuń

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Joanna Opiat - Bojarska - "Ucieczka"

  Książkę zamierzałem przeczytać jakiś czas temu, kiedy zobaczyłem jej zapowiedź. Escape room to miejsca mi nieznane, ale powstaje ich co...