wtorek, 5 lipca 2011

"Zaskoczeni łaską" - Philip Yancey

   Philip Yancey jest znanym na świecie chrześcijańskim pisarzem. Jego książki sprzedają się w milionowych nakładach. Książka "Zaskoczeni łaską" nie jest prostą opowieścią dla grzecznych dzieci ani nie jest straszeniem ogniami piekielnymi. Wręcz przeciwnie. Autor chwyta za serce pokazując na przykładzie wybranych historii jak działa łaska od Boga. A często trudno będzie zaakceptować czytelnikowi to co będzie czytał ze względu na brutalność i tragizm sytuacji. Ale jest coś pozytywnego...autor doskonale rysuje postacie psychologiczne pokazując jak bardzo można się zmienić gdy człowieka dotknie "Boży palec".

  Mnie osobiście książka wydała się szalenie interesująca może ze względu na treści i historie ludzi, które czasami są nieprawdopodobne, a w innych miejscach takie zwyczajne. Autor przekonuje nas że łaska jest darem i jej otrzymanie potrafi zmienić nasze życie i uzdrowić nasze relacje z otoczeniem. To piękna książka napisana prostym językiem który doskonale trafił w moje serce i w moją duszę. Książka wzbudza głęboką refleksję i szybko się nie zapomina o jej treści, a to przecież jest ważne. Polecam.


Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu


Prześlij komentarz

Marta Grzebuła - "Dziedzictwo umarłych"

 Autorkę znam od lat i w dużej mierze jej twórczość. Na co dzień pracuje jako pielęgniarka. Niezwykle empatyczna, daje upust swoim emocjo...