"Mariola, moje krople..." - Małgorzata Gutowska - Adamczyk

  Książka jest dla mnie wyjątkowa z wielu powodów. Po pierwsze dlatego że miałem okazję poznać autorkę osobiście, a także uczestniczyć w spotkaniu autorskim które prowadziła. Pani Małgorzata powiedziała że dobrze jeżeli zacznę przygodę z jej książkami właśnie od „Marioli”. Nie rozumiałem do końca dlaczego, ale gdy dostałem od Pani Małgorzaty egzemplarz z piękną dedykacją szybko zabrałem się za lekturę. A czytałem głównie w czasach podróży autobusami i pociągami. Niby wakacje, ale jak co roku po drodze staje wiele przeszkód aby robić to, co się kocha.

  „Mariola, moje krople...” jest doskonałą książką dla każdego. To dobra komedia sytuacyjna i szczerze gratuluję autorce świetnego pomysłu i dobrego pióra którym tak wspaniale uchwyciła trudne czasy, ale z dużą dozą humoru. Większość z nas chyba jest już po lekturze, a Ci którzy są przed z pewnością się nie rozczarują. A znajduje się tam wiele ciekawych sytuacji, które skupiają się wokół prowincjalnego teatru i perypetii pracowników i gości którzy się przez teatr przewijają. Jeżeli ktoś liczy na poważną lekturę niech nie sięga. To książka dla ludzi którzy chcą się dobrze bawić przy lekturze. Ja sam wiele razy ściągałem na siebie wzrok osób które ze mną podróżowały w ciągu ostatnich dni. Bawiłem się wybornie i z pewnością tak będzie bawił się każdy czytelnik, nawet taki dla którego czasy komunizmu to czasy znane z opowiadań rodziców. 
 
Nie mogłem nie zamieścić jednego z wywiadów o tej książce...
Za egzemplarz  książki dziękuję Autorce

16 komentarzy:

 1. Na książkę mam wielką chrapkę, odkąd posypały się bardzo pozytywne o niej opinie, a więc od momentu wydania:)). Jak tylko będzie okazja, na pewno przeczytam:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie podzieliłeś się wrażeniami po tej książce. Sama jestem jej ogromnie ciekawa, więc jak tylko podreperuje budżet, to postaram się za ,,Mariolą...'' obejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 3. czyli wpierw "Mariola..." a potem "Cukiernia..."? Jak dla mnie może być ta kolejność w szczególności, że jakoś niebawem (ponoć) w księgarniach ma znaleźć się 3 tom Cukiernii :) pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie osobiście o wiele bardziej przypadła do gustu "Cukiernia Pod Amorem", ale to wszystko kwestia co, kto lubi. "Mariola" to nie do końca moja bajka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi całkiem interesująco. Może powinnam zweryfikować swoje uprzedzenie do polskiej prozy...

  OdpowiedzUsuń
 6. Tyle słów zachęty - chyba będę w końcu musiała przekonać się na własnej skórze, co takiego jest w tej książce, że budzi tyle pozytywnych emocji:)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak,przy lekturze "Mariolki...." nie można się nudzić.Moi bliscy kilkakrotnie upewniali się, czy dobrze się czuję. Niekontrolowane wybuchy wesołości mogą się niektórym dziwne.Ale nie tym którzy mieli z nią do czynienia =)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam taki typ humoru! Zaśmiewałąm się przy Mariolce jak norka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Też mam chrapkę na "Mariolę..." i zazdroszczę spotkania z Autorką

  OdpowiedzUsuń
 10. Zastanawiałam się nad nią już dłuższy czas.:) Może wakacje to odpowiednia chwila by po nią sięgnąc;)

  OdpowiedzUsuń
 11. jeszcze nie czytałam, za to na półce czeka już na mnie Cukiernia, mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja także otrzymałam tę książkę od Autorki (która jest cudowną Osobą), z piękną dedykacją i już nie mogę się doczekać, kiedy się za nią wezmę. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Hm, o książce nie słyszałam, ale sądząc po Twojej recenzji, jest naprawdę warta przeczytania. Cóż, w takim razie, tak jak powiedziała pani Małgorzata, zabieram się wpierw za "Mariolę..." ;)
  Pozdrawiam serdecznie,
  Ew.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jedyną książką tej autorki, jaką przeczytałam, były "Niebieskie nitki". Dzieło typowo młodzieżowe, ale przyjemne ;) Myślę, że sięgnę także po inne dzieła autorki ;]

  OdpowiedzUsuń
 15. Trzymałam ostatnio w ręku tą książkę w księgarni i zastanawiałam się czy nie kupić. Teraz żałuję, że nie zakupiłam tej powieści...

  OdpowiedzUsuń
 16. Zapraszam na kolejne candy z Edwardem Tulanem:).
  pozdrawiam.M.

  OdpowiedzUsuń

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Joanna Opiat - Bojarska - "Ucieczka"

  Książkę zamierzałem przeczytać jakiś czas temu, kiedy zobaczyłem jej zapowiedź. Escape room to miejsca mi nieznane, ale powstaje ich co...