Siedem szklanek" - Magdalena Zych

  Gdy zamawiałem tę książkę w Wydawnictwie nie wiedziałem czy podołam z jej czytaniem. Bałem się podejmować czytania czegoś, co może być dla mnie szokujące, niezrozumiałe i może nawet niesmaczne. Z drugiej strony wiedziałem, że ta książka niesie w sobie wiedzę o ludziach, a sam człowiek i jego zachowania fascynują mnie od zawsze.   Musze przyznać, iż w czasie lektury były momenty, kiedy miałem ochotę podziękować autorce za ciąg dalszy, ale stoczyłem walkę i przeczytałem do końca. Było coraz lepiej.

   Magdalena Zych stworzyła historię ludzi z dwóch różnych światów. Heteroseksualny Kuba, który jest zwykłym mężczyzną, który jest szarakiem, noszącym w sobie duże pokłady wstrętu do homoseksualistów. Emil jest postacią odmienną. To człowiek, który ma odwagę manifestować swoją odmienność i jest z nią pogodzony. Nie boi się wyzwisk. Kreuje w siebie osobę o twardej skorupie emocjonalnej. Mężczyźni spotykają się i dochodzi do czegoś, co się zdarzyć nie powinno. Emil powoli zdobywa Kubę wzbudzając w nim fascynację swoją osobą. Z czasem dochodzi do czegoś więcej, można rzec, że role się odmieniają. Książka o transformacji, o wyborach, miłości i zdradzie.

  Książka niesie wiele ładunków emocjonalnych, poruszając jakże ważny i wciąż temat tabu w naszym kraju, jakim jest homoseksualizm i transseksualizm. Może nie jest łatwa i przyjemna w odbiorze, ale gdy ją przeczytałem to wiele zrozumiałem. Książka może miejscami szokować i nieść niesmak, ale wszystko jest tutaj potrzebne, co autorka zawarła w treści. Komu polecam? Z pewnością tym bardziej dorosłym i tym, którzy mają problemy z akceptacją odmienności u innych ludzi. 

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu 

8 komentarzy:

 1. No faktycznie, tematyka dość niebanalna i chyba trudna. Też troszkę boję się tej książki, ale mam nadzieję, że przebrnę przez tą problematykę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę przeczytałam niedawno i choć również nie wiedziałam czego się spodziewać, cieszę się, że wpadła w moje ręce:)
  pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię trudną tematykę, więc chętnie zmierzę się z tą książką:)

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Właściwie to jeszcze nie czytałam książki o takiej tematyce, i choć raczej nie mam problemów z tolerancją dla odmiennośći, chętnie przeczytam, aby bardziej tę odmienność oswoić i może lepiej zrozumieć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak człowiek mało wie o tym, co się w Polsce drukuje i wydaje... Tematyka homoseksualna w książkach pojawia się rzadko więc tym bardziej odnotowuje pewna radość z tej właśnie książki. Może kiedyś w me ręce wpadnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli będę miała okazję, spróbuję przeczytać. Mam nadzieję, że mi się uda :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na mojej liście od jakiegoś czasu :). Lubię trudne tematy więc na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 8. taką powieść, choć niełatwa to przeczytam z przyjemnością. cenię sobie niebanalną tematykę.

  OdpowiedzUsuń

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Alan Gibbons - "Hate"

  "Hate" to kolejna książka, niezbyt obszerna, o której tak naprawdę można napisać zupełnie niewiele i aż niewiele. Autor zazna...