"Oplątani Mazurami" - Katarzyna Enerlich

  "Oplątani Mazurami" to moja druga książka tej autorki którą było mi dane przeczytać. Wydawnictwo MG zrobiło mi dużą niespodziankę i przesłało wszystkie książki pisarki. Jestem za to bardzo wdzięczny. "Oplątani Mazurami" to siedemnaście opowiadań. Katarzyna Enerlich ma coś takiego w sobie, co przywołuje na myśl porównanie do drugiego pisarza którego niezwykle cenię Emmanuela Schmitta. U Kasi nie ma przypadkowości. Książka niezbyt opasła (129 stron), ale za to jaka treść? Dla mnie rewelacja. Przeczytałem w ciągu dwóch godzin późną nocą, a już chciałem iść odpoczywać. Nie potrafiłem się oderwać od tych opowiadań. Kasia ma rzadką zdolność czarowania słowem, zdolność trafiania w ludzkie serca i zapalania tam lontu do wybuchu ciekawości. Autora czaruje, przyciąga jak magnes i chcemy tam być, przeżyć te chwile. Siedemnaście różnych historii. Historii których nie sposób zapomnieć czy przejść obok nich obojętnie. Katarzyna Enerlich doskonale łączy przeszłość z teraźniejszością, czarując czytelnikowi światy pełen legend, wspomnień i emocji które sprawiają że czytelnik chce na Mazury. Sam pomyślałem że fajnie by było wiedzieć te miejsca o których pisze, a nawet ślady po nich. Energia tych historii gdzieś trwa i cieszę się że Kasia ma talent, tak duży talent aby ją zatrzymać w swoich książkach. Serdecznie polecam.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu11 komentarzy:

 1. Pięknie dziękuję za ciepłą recenzję "Oplątanych..." Kasia Enerlich

  OdpowiedzUsuń
 2. szczerze mnie ciekawią te opowieści. Coraz bardziej zaczynam odczuwać pustkę spowodowaną nieznajomością twórczości pani Kasi. Zwłaszcza po takich krótkich, a zarazem mocno działających na wyobraźnię recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio pociągają mnie polscy autorzy, więc na pewno dam szanse jak wpadną mi w ręce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nazwisko autorki jest mi zupełnie nieznane, ale po przeczytaniu Twojej recenzji stwierdzam, że jest to ogromny błąd. Będę musiała koniecznie zapoznać się z twórczością Katarzyny Enerlich.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaka piękna okładka... A do tego zachęcająca recenzja, więc czego więcej chcieć? Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Po Twojej recenzji muszę się rozejrzeć za tą książką . u mnie nowa notka

  OdpowiedzUsuń
 7. Po tak zachęcającej recenzji nie ma innego wyjścia jak po prostu zapoznać się z tą książką! I tak z pewnością zrobie :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 8. dzięki za oddanie do obserwowanych . Odzwięczę się tym samym . tylko musze się zorientować gdzie jest ta opcja bo mam bloga od niedawna

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzięki za dodanie do obserwowanych

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkie książki pisarki!? Ależ Ci zazdroszczę! :)Czytałam tylko "Kiedyś przy..." i byłam zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 11. miałam okazję przeczytać jedną książkę pani Kasi i zrobiła ona na mnie ogromne wrażenie. po Mazury sięgnę z przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Alan Gibbons - "Hate"

  "Hate" to kolejna książka, niezbyt obszerna, o której tak naprawdę można napisać zupełnie niewiele i aż niewiele. Autor zazna...