"Kacper Ryx i król przeklęty" i "Kacper Ryx" - Mariusz Wollny

 Dzisiaj chcę napisać o dwóch pozycjach o dwóch książkach autorstwa Mariusza Wolnego. Dlaczego piszę o dwóch? Powodem jest autor, podobne okładki oraz temat. A tematyka jest dosyć ciekawa,sięgająca czasów dawnych. Nie chcę tutaj pisać o fabule książek, nadmienię tylko że akcji w tych tomach nie zabraknie. Co znajdziemy w książkach? Znajdziemy miłość, intrygę, przebiegłość. Jest w tych książkach coś, co mi bardzo przypadło do gustu, mimo że nie przepadam za książkami tego typu. Autor pisze w sposób ciekawy sięgając do historii naszych przodków. To duży plus tych książek. Bawiłem się dobrze, ale na początku podszedłem do nich nieufnie. Osobiście polecam obie pozycje, chociaż mnie bardziej do gustu przypadł "Król przeklęty".  Sumując dostajemy dwa dobre kryminały historyczne, a tych zbyt dużo nie zostało napisanych. Mariuszowi Wollnemu udało się stworzyć ciekawe historie. Polecam.
Za ksiażki dziękuję Wydawnictwu8 komentarzy:

 1. Uwielbiam książki z historią w tle, a te zapowiadają się interesująco; szkoda, że nie napisałeś nieco więcej na temat fabuły:) Mimo to czuję się zachęcona:)

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Połączenie historii i sensacji zawsze mnie przyciąga do książek, ciekawe historie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam nigdy o Mariuszu Wollnym, więc chętnie poznam jego dzieła i zobaczę czy wzbudzą moje zaciekawienie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie do końca to moja bajka, ale "nigdy nie mów nigdy", może kiedyś się przerzucę na historyczno- przygodowe. Jaki to okres historii?

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama nie wiem... Niby nie lubię kryminałów historycznych, ale może kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie przemyślę, ostatnio tematy historyczne mnie kręcą, więc może i te tytuł przypadną mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Osobiście nie czytałam, ale bardzo dużo dobrego słyszałam o tych książkach. Z całą pewnością kiedyś przeczytam:).

  OdpowiedzUsuń
 8. Coś historycznego? hm... już mam ochotę na te pozycje :D strasznie tajemniczo przedstawione, ale będę ich wypatrywać na półkach ;)

  OdpowiedzUsuń

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Remigiusz Mróz - "Zaginięcie"

 Z książkami Remigiusza Mroza mam problem. Jedna jest w moich oczach wybitna, a kolejna słaba. Według mnie "Zaginięcie" jest cz...