"Jak zostać pisarzem" - Urszula Glensk, Marcin Hamkało, Karol Maliszewski, Leszek Pułka, Paweł Urbaniak, Andrzej Zawada

  O tej książce dowiedziałem się zupełnie przypadkowo, poszukując informacji o nowościach w Wydawnictwie Bukowy Las. Kiedy zobaczyłem tytuł, poczułem że jest to książka dla mnie. W życiu nie czytuję poradników, pomijając właśnie te, traktujące o sztuce pisania, która do łatwych nie należy. Kiedy otrzymałem książkę, po raz pierwszy zaskoczyło mnie wydanie książki. Książka jest w utwardzalnej oprawie, klejona i szyta. Troska o czytelnika przejawia się również w czcionce, która jet duża i przyjazna dla oczu. Nie ukrywam, że książka bardzo mnie zaskoczyła. Dodam, że pozytywnie. Składa się z XVII rozdziałów i wielu podrozdziałów. Czym jest książka? Czy tylko poradnikiem? Zapewniam że nie tylko. Autorzy rozbierają sztukę pisania na części pierwsze, przeprowadzając laika przez kręte tajemnice tej sztuki. Ja, mimo że przeczytałem wiele pozycji książkowych na ten temat, przy lekturze "Jak zostać pisarzem" czułem się jak pierwszoklasista, który jest pierwszy dzień w szkole. Jest to idealna pozycja dla tych, którzy chcą rozpocząć pisanie, mają za sobą próby literackie, oraz dla czytelników, którzy chcą poznać warsztat literacki od kuchni. Z czystym sumieniem polecam każdemu. Książka jest napisana w sposób prosty, rozdziały są doskonale podzielone, a czytelnik nie ma czasu na nudę. Dodatkowym plusem są przykłady literackich bohaterów dostosowane do danego rozdziału, oraz mnogość ćwiczeń na końcu każdego rozdziału. Ja książki nie odkładam na półkę. Będzie mi towarzyszyła. Mam nadzieję że przez wiele lat. Będę do niej wracał. "Jak zostać pisarzem" zostaje moim przewodnikiem po sztuce pisania. Polecam.


Za egzemplarz recenzencki dziękuję Panu Krzysztofowi z Wydawnictwa


10 komentarzy:

 1. Ja od kilku dni zaczytuje się w tej książce, najfajniejsze jest to, że nie trzeba czytać od deski do deski, mam nadzieję że dzięki tej pozycji czytając książkę będzie mi łatwiej utożsamić z autorem

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią przeczytam :) choć i tak wydaje mi się, że do tego trzeba mieć talent.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że dla mnie również ta książka byłaby doskonała :-) Być może dzięki niej udałoby mi się wyeliminować wszelkie niedociągnięcia w moim pisaniu :-) Pozdrawiam i powodzenia z kolejną powieścią :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzeczywiście, pozycja wyjątkowa i bardzo cenna dla początkujących pisarzy:)

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie bym się za nią zabrała ;) Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 6. Z chęcią poznam tę książkę, gdyż może odkryje jakieś cenne wskazówki mogące przyczynić się do poprawy mojego stylu pisania recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawi mnie ta książka. Chętnie bym zajrzała do środka :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Niektóre poradnik są naprawdę udane i dobrze napisane, chociaż większość ludzi poradniki kojarzy raczej z tymi dotyczącymi spraw uczuciowy.
  Gdybym miała talent pisarki nie wahałabym się ani chwili, żeby sięgnąć po ten egzemplarza, ale że raczej owego talentu nie posiadam...
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Miałam zajęcia z prof. Zawadą i z dr Glensk. :)

  OdpowiedzUsuń

Szanowny czytelniku. Jeżeli masz jakieś zapytanie lub też chcesz się ze mną podzielić spostrzeżeniami to proszę o kontakt mailowy, gdyż rzadko odpisuję na komentarze pod postami. Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za obecność w moich skromnych progach. Komentarze anonimowe, wulgarne oraz obrażające innych są kategorycznie usuwane.

Alan Gibbons - "Hate"

  "Hate" to kolejna książka, niezbyt obszerna, o której tak naprawdę można napisać zupełnie niewiele i aż niewiele. Autor zazna...