poniedziałek, 12 grudnia 2011

"Jutro" - John Marsden

  Na internetowych blogach od jakiegoś czasu pojawił się wysyp recenzji traktujących o kolejnych, docelowo siedmiu tomach opowieści "Trzy". Pomimo faktu, że książka jest kierowana do grupy młodzieżowej, ja zaryzykowałem za sprawą wielu fascynujących recenzji postanowiłem ją zakupić, co tez uczyniłem. Chyba  w dużej mierze również przekonał mnie tekst na okładce - "Ponad 4 miliony fanów na całym świecie. Naturalnie mogłem mieć do czynienia z formą marketingu.
  Początek książki jest zwykły. Grupa znajomych wybiera się na wycieczkę z dala od ludzkich osiedli, aby przez parę dni pobiwakować. Kiedy wracają zastają zdechłe i zamordowane zwierzęta, a ludzie - w tym również ich rodziny - zniknęli w tajemniczych okolicznościach. Szybko odkrywają, że jednak nie są sami, ale ie skaczą ze szczęścia, kiedy rozumieją kim są obcy ludzie. 

   Młodzi  ludzie otrzymują przyspieszony kurs dojrzewania, kiedy muszą zacząć żyć inaczej, niż do tej pory. To zmienia ich priorytety życiowe, a jednocześnie sprawia że odkrywają, kim są dla nich naprawdę osoby, które wraz z nimi wybrały się do Piekła.

  Kiedy przeczytałem pierwszą część, nie mogę się doczekać kolejnych. jestem niezmiernie ciekaw rozwiązania zagadek, które się mnożą. Dołączam również jako fan serii "Jutro". Książka nie tyle genialna, o ile ciekawie napisana. Mnie to zupełnie wystarcza.

Prześlij komentarz

Remigiusz Mróz - "Zaginięcie"

 Z książkami Remigiusza Mroza mam problem. Jedna jest w moich oczach wybitna, a kolejna słaba. Według mnie "Zaginięcie" jest cz...