wtorek, 24 maja 2011

"Dotknąć prawdy" - Antoinette van Heugten

   Autorka z wykształcenia jest prawnikiem i zanim zaczęła pisać pracowała w zawodzie. "Dotknąć prawdy" jest jej pierwszą powieścią, a tematyką dotyczącą autyzmu interesuje się od kilku lat i wspiera ośrodki zajmujące się pomocą ludziom dotkniętym autyzmem.

Wszystko zaczęło się od recenzji na blogach które odwiedzam każdego dnia i wiedziałem że książkę wprost muszę przeczytać. Zobaczyłem okładkę i wiedziałem że mam do czynienia z pięknym wydaniem ksiażki  o której wszyscy piszą w sposób wyjątkowo pozytywny. Parę dni potem książka trafiła do mnie i wiedziałem jedno...muszę ją szybko przeczytać...dlatego przełożyłem ją do krótszej kolejki i w niedzielę rozpocząłem przygodę z Maxem, Daniell i innymi postaciami z tej książki. 

  Książka opowiada o Maxie , chłopcu cierpiącym na autyzm i zaburzenia emocjonalne. Max jest geniuszem komputerowym, spokojnym, wycofanym chłopcem, do czasu gdy trafia do...Nie chcę zdradzać akcji i miejsca, ale książka wciąga i daje do myślenia, a samo zakończenie uważam za mistrzowskie. Może najlepszą recenzją będzie fakt że obgryzłem wszystkie paznokcie, a książka towarzyszyła mi wszędzie, nawet w przychodni kiedy czekałem w kolejce do chirurga i lekarza ogólnego (dzisiaj prawie przegapiłem swoją kolejkę). 

  Ta książka to nie tylko dobry kryminał, to także nauka że czasami życie zaskakuje, a trzeba wierzyć sercu, a nie tylko temu na co wskazują dowody. Chcę więcej książek tego typu, napisanych z lekkością, bez zbędnej przemocy, a oddający doskonale nastrój, rysy psychologiczne oraz trzymający w napięciu. To nie jest tylko kryminał. To prawdziwy majstersztyk który czyta się z towarzyszącym napięciem. To inteligentna książka która podaje również wiele informacji o autyzmie oraz o zaburzeniach psychicznych (również bardzo rzadkich).

  Książkę polecam koneserom, fanom kryminałów, ludziom którzy lubią łączyć dobrą literaturę z odrobiną nauki. Jestem przekonany że nikt się nie zawiedzie po tej lekturze. Książka z pewnością na długo zapada w pamięć.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu
Na koniec coś dla fanów "Dotknąć prawdy"


Podziękowania

 Dziękuję wszystkim za pomoc. Skontaktowałem się z pośrednikiem i okazało się że pomógł tak zwany "twardy restart". Jeżeli będę miał dzisiaj siły to tutaj zajrzę i napiszę o książce którą ostatnio przeczytałem. Jeżeli nie to wtedy proszę o wybaczenie :-)  W okolicach godziny 16-ej miałem wykonany zabieg chirurgiczny i zaczyna boleć. Niestety jestem mało podatny na tak zwane znieczulenie. Dlatego jeżeli nie będę zbytnio gorączkował i walczył z bólem to postaram się tutaj pojawić. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Pomocy

 Jest ktoś kto się zna na Kindlach? Dzisiaj otrzymałem nowiutkiego, wprost z USA i wgrywałem aktualizacje. Na ostatniej (polski lektor) nastąpił całkowity zwis przy restarcie. Pojawił się napis w języku angielskim że sa trzy błędy, mam podany numer do USA i mam dzwonić oraz podać kody błędów. Ratunku...ktoś może mi pomóc jak zrestartować ten sprzęt? Myślę że wtedy by wszystko wróciło do normy, a sam bym usunął ostatnią modyfikację z polskim lektorem. Może mi ktoś w tym pomóc?

Pomóżmy zwierzętom...

  Komu jest obojętny los zwierząt? Mam nadzieje że nikomu, dlatego cieszę się że powstają akcje tego typu, jak ta do której poniżej umieszczam link. Warto się zapoznać, pomóc czworonogom, to niewiele a możemy uratować zwierzę i nawet przy odrobinie szczęścia otrzymać książkę.Link do aukcji znajduje się w tym miejscu.


C.J. Tudor - Kredziarz""

 Czasami czytam książki debiutantów, w które trudno mi uwierzyć. To jest debiut? Naprawdę? Oryginalny pomysł, wspaniała narracja i cała ...