Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z maja 24, 2011

"Dotknąć prawdy" - Antoinette van Heugten

Autorka z wykształcenia jest prawnikiem i zanim zaczęła pisać pracowała w zawodzie. "Dotknąć prawdy" jest jej pierwszą powieścią, a tematyką dotyczącą autyzmu interesuje się od kilku lat i wspiera ośrodki zajmujące się pomocą ludziom dotkniętym autyzmem.
Wszystko zaczęło się od recenzji na blogach które odwiedzam każdego dnia i wiedziałem że książkę wprost muszę przeczytać. Zobaczyłem okładkę i wiedziałem że mam do czynienia z pięknym wydaniem ksiażki  o której wszyscy piszą w sposób wyjątkowo pozytywny. Parę dni potem książka trafiła do mnie i wiedziałem jedno...muszę ją szybko przeczytać...dlatego przełożyłem ją do krótszej kolejki i w niedzielę rozpocząłem przygodę z Maxem, Daniell i innymi postaciami z tej książki. 
  Książka opowiada o Maxie , chłopcu cierpiącym na autyzm i zaburzenia emocjonalne. Max jest geniuszem komputerowym, spokojnym, wycofanym chłopcem, do czasu gdy trafia do...Nie chcę zdradzać akcji i miejsca, ale książka wciąga i daje do myślenia, a samo zak…

Podziękowania

Dziękuję wszystkim za pomoc. Skontaktowałem się z pośrednikiem i okazało się że pomógł tak zwany "twardy restart". Jeżeli będę miał dzisiaj siły to tutaj zajrzę i napiszę o książce którą ostatnio przeczytałem. Jeżeli nie to wtedy proszę o wybaczenie :-)  W okolicach godziny 16-ej miałem wykonany zabieg chirurgiczny i zaczyna boleć. Niestety jestem mało podatny na tak zwane znieczulenie. Dlatego jeżeli nie będę zbytnio gorączkował i walczył z bólem to postaram się tutaj pojawić. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Pomocy

Jest ktoś kto się zna na Kindlach? Dzisiaj otrzymałem nowiutkiego, wprost z USA i wgrywałem aktualizacje. Na ostatniej (polski lektor) nastąpił całkowity zwis przy restarcie. Pojawił się napis w języku angielskim że sa trzy błędy, mam podany numer do USA i mam dzwonić oraz podać kody błędów. Ratunku...ktoś może mi pomóc jak zrestartować ten sprzęt? Myślę że wtedy by wszystko wróciło do normy, a sam bym usunął ostatnią modyfikację z polskim lektorem. Może mi ktoś w tym pomóc?

Pomóżmy zwierzętom...

Komu jest obojętny los zwierząt? Mam nadzieje że nikomu, dlatego cieszę się że powstają akcje tego typu, jak ta do której poniżej umieszczam link. Warto się zapoznać, pomóc czworonogom, to niewiele a możemy uratować zwierzę i nawet przy odrobinie szczęścia otrzymać książkę.Link do aukcji znajduje się w tym miejscu.