Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z lipca 6, 2011

"Żyjący z wilkami" - Shaun Ellis, Peeny Junor

Kiedy zobaczyłem tę książkę, a właściwie przeczytałem jej recenzję po raz pierwszy od razu wiedziałem że muszę ją zdobyć. Napisałem o tym w komentarzu i za krótki czas ktoś się odezwał z chęcią jej wysłania. Temat nie jest mi odległy. Sam wychowałem się na Podkarpaciu, w miejscu gdzie wilki nocami podchodziły pod gospodarstwa domowe. Co noc usypiało mnie ich wycie. Niestety, nigdy nie miałem na tyle odwagi aby wejść w bliższe relacje z tymi inteligentnymi zwierzętami, ale wpojono mi wiele stereotypów z którymi wszedłem w dorosłe życie. Dlatego ta książka ma dla mnie wyjątkowy wymiar.
  Sam autor Shaun Ellis jest dla mnie postacią niezwykłą ze względu na fakt że miał odwagę, aby wejść do watahy wilków i spróbować zdobyć ich zaufanie, co jest sprawą niezwykle trudną i graniczącą z możliwością przez człowieka. Badał ich życie, opisywał, ciągle ryzykując własne życie. Myślę że nie jest w pełni doceniany jako badacz. Spędził dwa lata w Dakocie Północnej badając zachowanie i życie wilków…

"Z ciemnością jej do twarzy" - Kelly Keaton

Nie wiem jak to się stało że zamówiłem książkę która jest zupełnie poza moimi zainteresowaniami. To książka o zjawiskach paranormalnych i wampirach. Zresztą wczoraj znalazłem ją przypadkowo porządkując półki z książkami już przeczytanymi i okazało się że wziąłem ją do ręki i już nie wypuściłem. Prawdopodobnie pomyłkowo ją tam właśnie umieściłem i zapomniałem o niej. Parę godzin później byłem po lekturze i powiem jedno...polubiłem wampiry i życie z innych wymiarów.I czekam na dalsze tomy tej książki. 
  Ja otrzymałem wersję książki przeznaczoną dla dziennikarzy i tego typu książki sobie wysoko cenię ze względu na ich wyjątkową wartość i świeżość w tłumaczeniu, nad którym jeszcze nie położyli ręki sztaby korektorów. Mnie ujęła już okładka która jest w kolorze fioletowo -żółto - czarnym. Z okładki spogląda na mnie młoda dziewczyna z burzą blond włosów. 
   Kelly Keaton funduje nam ciekawą historię o młodej dziewczynie, która dowiaduje się szukając biologicznej matki że grozi jej niebezp…