środa, 6 lipca 2011

"Żyjący z wilkami" - Shaun Ellis, Peeny Junor

   Kiedy zobaczyłem tę książkę, a właściwie przeczytałem jej recenzję po raz pierwszy od razu wiedziałem że muszę ją zdobyć. Napisałem o tym w komentarzu i za krótki czas ktoś się odezwał z chęcią jej wysłania. Temat nie jest mi odległy. Sam wychowałem się na Podkarpaciu, w miejscu gdzie wilki nocami podchodziły pod gospodarstwa domowe. Co noc usypiało mnie ich wycie. Niestety, nigdy nie miałem na tyle odwagi aby wejść w bliższe relacje z tymi inteligentnymi zwierzętami, ale wpojono mi wiele stereotypów z którymi wszedłem w dorosłe życie. Dlatego ta książka ma dla mnie wyjątkowy wymiar.

  Sam autor Shaun Ellis jest dla mnie postacią niezwykłą ze względu na fakt że miał odwagę, aby wejść do watahy wilków i spróbować zdobyć ich zaufanie, co jest sprawą niezwykle trudną i graniczącą z możliwością przez człowieka. Badał ich życie, opisywał, ciągle ryzykując własne życie. Myślę że nie jest w pełni doceniany jako badacz. Spędził dwa lata w Dakocie Północnej badając zachowanie i życie wilków. 



   O czym jest książka którą napisał? To mądra, pouczająca lektura która opowiada o swoim życiu, o fascynacji wilkami i o tym jak to wszystko wpłynęło na jego osobę. Doskonale opisuje zachowania i hierarchię wilków. To jest magiczna książka która różni się tym od większości tego typu książek że jest w pełni prawdziwa. Książka zawiera wiele elementów autobiograficznych co pomaga czytelnikowi w lepszym zrozumieniu tego czego doświadcza, a co czasami może go szokować lub drażnić. Przez książkę przebija się fascynacja i miłość autora do wilków. Myślę że każdy po tej lekturze inaczej spojrzy na te zwierzęta i zmieni do nich swój stosunek emocjonalny. 




"Z ciemnością jej do twarzy" - Kelly Keaton

   Nie wiem jak to się stało że zamówiłem książkę która jest zupełnie poza moimi zainteresowaniami. To książka o zjawiskach paranormalnych i wampirach. Zresztą wczoraj znalazłem ją przypadkowo porządkując półki z książkami już przeczytanymi i okazało się że wziąłem ją do ręki i już nie wypuściłem. Prawdopodobnie pomyłkowo ją tam właśnie umieściłem i zapomniałem o niej. Parę godzin później byłem po lekturze i powiem jedno...polubiłem wampiry i życie z innych wymiarów.I czekam na dalsze tomy tej książki. 

  Ja otrzymałem wersję książki przeznaczoną dla dziennikarzy i tego typu książki sobie wysoko cenię ze względu na ich wyjątkową wartość i świeżość w tłumaczeniu, nad którym jeszcze nie położyli ręki sztaby korektorów. Mnie ujęła już okładka która jest w kolorze fioletowo -żółto - czarnym. Z okładki spogląda na mnie młoda dziewczyna z burzą blond włosów. 

   Kelly Keaton funduje nam ciekawą historię o młodej dziewczynie, która dowiaduje się szukając biologicznej matki że grozi jej niebezpieczeństwo. Dowiaduje się o tym z listu które otrzymuje wraz z osobistymi pamiątkami po matce która jak się okazuje nie żyje. Niedługo potem dowiaduje się że matka nie napisała tego, aby ją przestraszyć. Zostaje zaatakowana na parkingu blisko swojego samochodu. Od tej pory zaczyna się dziać coraz bardziej dziwnie, a momentami strasznie. Ari (tak ma na imię główna bohaterka) nie znajduje spokoju. Ale wie jedno... musi się zmierzyć z przeszłością a może czymś co ją przerasta?

  Książka jest napisana w sposób który pozwala mi zapomnieć że jest to gatunek zupełnie mi obcy. A nawet pozwala spojrzeć na fantasty łaskawszym okiem. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom przygód Ari. Polecam szczególnie fanom gatunku i młodzieży.





ZA EGZEMPLARZ DZIĘKUJĘ WYDAWNICTWU




 

C.J. Tudor - Kredziarz""

 Czasami czytam książki debiutantów, w które trudno mi uwierzyć. To jest debiut? Naprawdę? Oryginalny pomysł, wspaniała narracja i cała ...