poniedziałek, 11 lipca 2011

"Fitness dla mężczyzn" - Tomasz Brzózka

  Dzisiejszego wieczoru chcę napisać o jednej z książek która jest dla mnie ważna w strefie sportu. Napisana przez znanego trenera, sportsmena może służyć szczególnie początkowym adeptom sportu jako doskonały przewodnik w świat ćwiczeń siłowych i aerobowych. Doskonale sobie zdaję sprawę że w przeważającej mierze odwiedza mnie płeć przeciwna, ale zawsze książkę można polecić swojemu chłopakowi czy też mężowi. A naprawdę warto...

  Twarda oprawa, doskonała jakość papieru, mnogość zdjęć opisujących kolejne ćwiczenia na kolejne partie ciała stanowią przyjemny przewodnik po tym sporcie, który powinniśmy uprawiać nie tylko dla sylwetki, ale również dla zachowania zdrowia. W książce ujęło mnie profesjonalne podejście do tematu przez człowieka który się zna na rzeczy i potrafi to przekazać czytelnikowi. Książka składa się z siedmiu rozdziałów poświęconych odpowiedzi na pytanie czym jest fitness, jaki należy dobrać sprzęt i strój do treningu, rady jak można wykorzystać fitness przeciw nadwadze i wiele innych cennych porad. Do książki dołączona jest płyta DVD, na której Tomasz Brzózka prezentuje i omawia szeroki wachlarz ćwiczeń na wszystkie partie mięśniowe demonstruje przykładowy trening fitness w siłowni, a także wtajemnicza widza w arkany relaksacji (w konsultacji z joginką Elżbietą Kwasek). Naprawdę polecam...czasami wystarczy niewiele , aby wiele osiągnąć.

"Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka" - Robert Cialdini

   Sięgamy po coś co jest nam zbędne po namowie innych ludzi? Kupujemy w sklepie rzeczy które po powrocie rzucamy w kąt, gdyż nie są nam do niczego potrzebne? Pozwalamy sobą sterować? Uważamy że towar droższy jest lepszy niż tańszy odpowiednik? Jeżeli choć na jedno pytanie odpowiesz pozytywnie to jest książka dla Ciebie.

  Po tę pozycję po raz pierwszy sięgnąłem kiedy zaczęło być o niej głośno w naszym kraju. Na studiach była to jedna z lektur obowiązkowych, a teraz miałem okazję przeczytać nowe i poszerzone wydanie. Psychologia to mój konik, dlatego uwielbiam książki tego typu, które nie są płytkimi poradnikami skopiowanych teorii z innych książek. Książka jest podzielona na osiem rozdziałów dotyczących: narzędzi wpływu, reguł wzajemności, zaangażowania i konsekwencji, społecznego dowodu słuszności, lubienia i sympatii, autorytetu, niedostępności  oraz wpływu w mgnieniu oka. Książka jak zwykle zrobiła na mnie duże wrażenie. Czym jest ta książka? Jest czymś w rodzaju Biblii dla tych, którzy chcą w końcu kontrolować siebie i nie pozwalać na przejmowanie kontroli nad nimi przez innych. Oczywiście to jest bardzo ogólnikowe stwierdzenie.

  To nie jest poradnik, ale nie jest to również kolejna nudna, naukowa książka. To książka która przedstawia badania naukowe, teorie, a do tego jest mnóstwo opinii czytelników oraz są również zdjęcia, które doskonale korespondują z tematyką podawaną nam przez profesora Cialdiniego. Dla mnie ważne jest to że autor zasypuje nas przykładami z życia, które możemy odnieść do naszego środowiska i doświadczeń. Serdecznie polecam każdemu. Przy tej książce nie można się nudzić, ale naprawdę możemy się wiele dowiedzieć o tym co nas dotyczy. Do książki jest dołączona płyta CD z wykładem profesora. To fascynująca podróż w głąb nas samych widzianych oczami innych.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwom :


oraz 

Harlan Coben - "W domu"

  Zaczyna się od trzęsienia ziemi. Mija dziesięć lat od zaginięcia dwóch sześcioletnich chłopców w dzielnicy dla bogaczy w New Yersey. W...