środa, 31 sierpnia 2011

Konkurs u Kamila Czepiela

 O młodym, uzdolnionym artyście Kamilu Czepielu pisałem niejednokrotnie na łamach mojego bloga. Autor "Przedśmiertnego neuroleptyku", fotograf przyrody, z wykształcenia przyrodnik jest autorem konkursów przyrodniczych. Aktualnie trwa jeden z nich, w którego jury mam okazję zasiąść ponownie wraz ze znaną pisarką Małgorzatą Kalicińską.   Jakiś czas temu złożyłem Kamilowi propozycję wspólnego napisania książki. Będzie to nowe i myślę że ciekawe doświadczenie. Kamil oczywiście przystał na moją propozycję i w najbliższym czasie rozpoczynamy pracę nad tekstem. O czym będzie nasza opowieść? Na razie tego nie będę zdradzał.

  Sam niecierpliwe oczekuję na ostateczną korektę mojego tekstu, aby go wysłać do wydawnictwa. Jednocześnie pracuję nad zbiorem opowiadań. Opowiadania o ludziach - tych zwykłych, wiekowych, młodych, bogatych i biednych. Fascynuje mnie człowiek. Jego zachowanie, zwykłe codzienne życie. W tej codzienności jest wiele magicznych chwil. Tak mi się wydaje.

Książka wygrana w konkursie

 Parę dni temu miałem ogromne szczęście i udało mi się wylosować u Magdaleny książkę o której przeczytaniu marzyłem od dawna "Trzech panów w łódce nie licząc psa" Jeroma K. Jeroma. Dzisiaj otrzymałem przesyłkę, zapakowaną w piękny kolorowy papier i ozdobiony fioletową wstążką. Madzia sprawiła mi wielką radość, a ja wkrótce zacznę "podczytywać" to arcydzieło literatury światowej. Dziękuję.


Ray Kroc - "Prawdziwa historia McDonald’s. Wspomnienia założyciela"

Raymond Albert "Ray" Kroc – amerykański biznesmen czeskiego pochodzenia. Założyciel McDonald's Corporation, która powstała...